ANKARAGÜCÜ DERBİDE GÜÇLÜ

Süper toto süper Lig’in 34. haftasında MKE Ankaragücü takımı başkent derbisinde Gençlerbirliği’ne karşı karşıya geldi. Başkent darbesini kazanan MKE Ankaragücü takımı üç puanı kendi hanesine yazdırdı ve çıkışını sürdürmeye devam ediyor. Gençlerbirliği takımı ise dört maçlık yenilmezlik serisini başkent derbisinde Ankaragücü’ne karşı kaybetti.

MKE Ankaragücü takımı 36 puanla yükselirken 13. sıradaki yerini aldı Gençlerbirliği 31 puanda kaldı

ANKARAGÜCÜ 36 PUAN

Süper toto süper Lig’in 34. haftasına galibiyetle tamamlayan Ankaragücü takımı başkent derbisinden aldığı üç puanla 36 puana ulaştı ve 13. sıradaki yerini aldı. Son sıradan 13. sıraya yükselen MKE Ankaragücü takımı oldukça başarılı bir geri dönüş hikayesi yazdı. Karşılaşmanın ilk yarısı golsüz bir eşitlikle tamamlandı. Her iki takımda gol pozisyonları bulsa da bir türlü top ağlar ile buluşmadın. Karşılaşmanın 22. dakikasında MKE Ankaragücü takımı gol bulmuş olsa da elle oynama kararı nedeniyle atılan gol iptal edildi.

Maçın ikinci yarısı ise yine bir süre golsüz eşitlikle devam etti. Karşılaşmanın 66. dakikasında ev sahibi takım MKE Ankaragücü Emre Güral ile gol attı ve öne geçti.66. dakikada skor bir sıfır oldu. Atılan ilk o yüzden 4 dakika sonra Ankaragücü takımı 2-0 üstünlüğünü tazeledi. 72. dakikada gençler birliği takımının oyuncusu Arda Kızıldağ kendi kalesine gol attığı için Ankaragücü takımı 2-0 öne geçti.

Gençlerbirliği takımı kendi kalesine attığı gol den dolayı maçı sonrasında kendine geri çeviremedi. 76. dakikada Gençlerbirliği bir gol atarak farkı bire düşürdü. Skor 2-1 oldu. 10 dakika içerisinde toplamda başkent derbisinde üç gol atıldı ve bu üç golün ardından başka hiçbir gol atılmadığı için MKE Ankaragücü takımın maçı kazandı.

GENÇLERBİRLİĞİ DERBİDE YENİLDİ

Gençlerbirliği takımı başkent derbisinde istediği performansı sergilemesi için rakibi MKE Ankaragücü’ne karşı mağlup oldu. MKE Ankaragücü takımı 36 puanla yükselirken 13. sıradaki yerini aldı Gençlerbirliği 31 puanda kaldı 19. sırada halen tehlike bölgesinde yerini koruyor. Gelecek haftalarda her iki takımda nasıl bir performans sergileyecek ve sonuçlarında neler olacak şimdiden merak ediliyor.