ANTALYA’DA ŞAMPİYON MİNAUR

Türkiye Tenis Federasyonun ev sahipliğini yaparak dünya çapında yıldızları ağırladığı 2021’in ilk ATP turnuvası Antalya Open’da Avustralyalı raket Alex De Minaur şampiyon oldu. Avustralyalı raket Alex De Minaur klasmanının 23. basamağında bulunuyordu.

Antalya Open’ın final karşılaşmasında Kazakistan temsilcisi tenisçi Alexander Bublik ile karşı karşıya gelerek final müsabakasına çıkan Alex de Minaur, tenis hayatının dördüncü ATP şampiyonluğunu Antalya Open’da kazandı. İlk sette De Minaur, Alexander Bublik karşısında 2-0 önde durumdayken müsabakanın yedinci dakikasında Bublik sağ ayak bileğindeki talihsiz sakatlık sebebiyle maçtan çekilmek durumunda kaldı.

MAÇ SONRASI AÇIKLAMALAR

Maçın sonrasında açıklamalar yapan dünyanın 49 numaralı tenisçisi Bublik dün bileğini burktuğunu ve hayatının en iyi galibiyeti için adrenalinle bitirdiğini belirtirken., galip geldiği için oldukça şanslı olduğunu söyledi. Oynamayı denediğini, önceki gün 3 saat kadar fizik tedavi odasında bulunarak maça hazırlanmaya çalıştığına dikkat çeken tenisçi, üçüncü ATP finalinin kendisi için zorlu geçtiğini ve kazanamadığını sözlerine ekledi.

Antalya Open’da oynamaktan saadet duyduğunu belirten şampiyon De Minaur ise maç sonrası yapmış olduğu açıklamada pandemi şartları sebebiyle zor bir dönemde olduğumuzu bundan dolayı bir turnuvanın oynanmasını bile güzel bulduğunu, doğal olarak ki normalden birazcık daha değişik şartlarda yarıştıklarını belirtti.

Herkesin kendisine çok iyi davrandığını, otelden kortlara kortlardan otele gidip geldiklerini en azından otel etrafında ve içinde birazcık vakit geçirme şanslarının olduğunu, kısmen birazcık daha özgür olduklarını ve o yüzden bu turnuvanın kendisi için iyi geçtiğini belirtti.

BÜYÜK OYUNCULARI ZORLAMAK İSTİYOR

İlk 10’da yer alma hedefine yönelik sorulara da yanıt veren De Minaur, her vakit kendi açısından en iyisini meydana getirmeye ve olası olan en iyi kararı almaya çalıştığından bahsederken, gerçekçi olmak gerekirse en üst ölçüde tenis oynamaya devam etmeyi ve büyük aktörleri zorlamayı düşündüğünü belirtti.

Türkiye Tenis Federasyonun ev sahipliğini yaparak dünya çapında yıldızları ağırladığı 2021’in ilk ATP turnuvası Antalya Open’da Avustralyalı raket Alex De Minaur şampiyon oldu. Avustralyalı raket Alex De Minaur klasmanının 23. basamağında bulunuyordu. Kupa töreninde ödülleri Antalya Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Turgut Erşan ve Türkiye Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Akgül takdim etti.