ANTALYASPOR 15 MAYIS’TA DA BERABERE KALDI

Süper toto süper Lig’in son haftasında, 42. haftasında kırmızı beyazlı Antalyaspor takımı kupa öncesi Konyaspor ile kendi evinde karşı karşıya geldi. Maçı kazanmak için sahaya çıkan kırmızı beyazlı Antalyaspor takımı golsüz bir eşitlikle sahadan ayrıldı ve bir puan aldı. Antalyaspor takımı son haftalarda aldığı beraberlik ve mağlubiyet sonuçları ile alt sıralara oldukça yaklaştı. Süper Lig’in 44 puanla 16. sırada tamamlayan Antalyaspor takımı tehlikeli bir yerde sezonu tamamladı.

ANTALYASPOR KUPA ÖNCESİ GALİBİYET ALAMADI

Ev sahibi takım Antalyaspor Konyaspor karşısında istediği performansı sergileyemedi. Kupa hazırlık maçına çıkan Antalyaspor rakibine üstünlük sağlayamadığı için golsüz beraberlikle sahadan ayrıldı. Son haftalarda beraberlik sonucunu çok fazla elde eden Antalyaspor 44 puanla 16. sırada Ligi tamamladı. Eleme potasının iki basamak üstünde süper toto süper ligi tamamlayan Antalyaspor belki delik daha devam etseydi eleme potasında bile girebilecekti.

18 Mayıs günü Beşiktaş ile ziraat Türkiye kupası finalinde karşı karşıya gelecek olan Antalyaspor takımı ziraat Türkiye kupasını kazanmak için sahaya çıkacak. Konyaspor ile yetişemeyen Antalyaspor takımı galibiyetle sahadan ayrılmayı hedeflerken bir puanı tamam demek durumunda kaldı.

Son haftalarda istediği puanı ve istediği başarıyı elde edemeyen Antalyaspor takımı bu sezonun en çok berabere kalan takımı oldu. Yenilmezlik serisini de oldukça iyi bir sayıya ulaşan Antalyaspor takımı sonrasında rakibine karşı yenildikten sonra çok daha fazla mağlubiyet sonucu alarak alt sıralara kadar düştü.

Konuk takım olarak sahaya çıkan Konyaspor ise sezonu 50 puanla 11. sırada tamamladı. Konyaspor bu sezon teknik direktör değiştirmiş olsa da hızlı bir şekilde toparladı ve son haftalara galibiyetle tamamladı. Her iki takımda gelecek sezon için çalışmalarına şimdiden başladı. Hem Konyaspor hem de Antalyaspor takımları gelecek sezonda daha iyi bir performans sergileyerek üst sıralara çıkmak sezonu ilk on takım içerisinde tamamlamak istiyor.

ANTALYASPOR KUPAYA HAZIRLANIYOR

Özellikle Antalyaspor takımı hem yenilmezlik serisini hem de Galibe sayısını arttırarak gelecek sezonda daha iyi bir performans göstermeye hedefliyor. Ziraat Türkiye kupası final maçı içinde hazırlıklarına başlayan Antalyaspor takımı kupayı kazanmak istiyor. Kupada karşılaşacağı rakibi Beşiktaş şampiyonluk kupasını kazanmış oldum. Rakibine izin vermeden maçı kazanmak ve ziraat Türkiye kupasını kazanmak isteyen Antalyaspor takımı son hazırlıklarını tamamlamak için İzmir’e geçecek.

Kupa maçını kazanmak ve kupayı kazanmak isteyen Antalyaspor takımı bu maç için son hazırlıklarını da tamamlayarak İzmir’e geçecek. Beşiktaş karşısında en iyi performansını sergilemek isteyen Antalyaspor takımın maçı kazanarak hem kupayı kazanmak istiyor hem de galibiyetle sahadan ayrılmak istiyor.