ANTALYASPOR 3 – 0 ALANYASPOR

Süper Lig’in 14. haftasında Antalyaspor kendi sahasında Akdeniz derbisinde Alanyaspor ile karşı karşıya geldiler.

Zorlu karşılaşmada ev sahibi ekip Antalyaspor güçlü rakibi Alanyaspor ‘ u 3 – 0 ‘lık net skor ile mağlup ederek 3 puanı 3 golle almış oldular.

Akdeniz derbisinde ev sahibi ekip Antalyaspor ‘a galibiyeti getiren golleri karşılaşmanın ilk yarısında 40’ dakikada Bünyamin Balcı ile ikinci yarıda 68’ dakikada P. Mukairu ve 90’ dakikada ise S. Floranus kaydettiği gol ile ev sahibi Antalyaspor sahadan 3 puan ile ayrılmış oldular.

Karşılaşma sonunda ev sahibi ekip Antalyaspor puanını 18’e çıkararak 11. Sıraya yükselirken konuk ekip Alanyaspor ise 24 puanda kaldılar.

AKDENİZ DERBİSİNDE GÜLEN TARAF ANTALYASPOR OLDU

Süper lig de 14. Haftanın Cumartesi gününde açılış maçında iki Akdeniz takımı Antalyaspor ile Alanyaspor ‘un karşı karşıya geldikleri karşılaşmada 3 gol sesi çıktı.

Ev sahibi takım Antalyaspor ‘da genç teknik adam Nuri Şahin zorlu karşılaşmaya 3 – 4 – 3 dizilişi ile çıkarken R.Boffin, Naldo, Doğukan Sinik, G. Güray, P. Mukairu, F. Kudriashov, A. Poli, Fredy, Amilton, B. Bünyamin, Veysel Sarı (K) ilk 11’ i ile sahada oldular.

Konuk ekip Antalyapsor ‘ da ise tecrübeli teknik adam Bülent Korkmaz, Marafona, M. Mevlja, C. Awaziem, T. Bingöl, Juanfran, F. Aksoy, E. Akbaba, Davidson, E. Bekiroglu, Candeias, K. Babacar ilk 11’i ile zorlu karşılaşmaya başladı.

Ev sahibi ekip Antalyaspor zorlu karşılaşmanın ilk düdüğü ile beraber daha istekli olurken topun ve oyunun ilk 20 ‘dakikalık bölümünde oyunun kontrollerini elinde bulunduruyorlardı.

Antalyaspor zorlu karşılaşmada ilk net gol pozisyonlarına ulaşan da takım oldular. Özellikle kırmızlı beyazlı ekibin golcü oyuncusu P. Mukairu ile girdikleri gol fırsatlarını ilk 20’ dakikalık bölümde değerlendiremediler.

Konuk ekip de tecrübeli teknik adam Bülent Korkmaz’ ın bu maça da sol bekte Tayfur Bingöl ile başlaması pahalıya patladı. Sağ ayaklı TayfurBingöl ve Davidson çizgiyi kullanamayınca oyunu genişletemediler ve K. Babacar gereğinden fazla merkezden ayrılmak zorunda kaldı ki bu da 3 stoper ile sahada olan Antalyaspor olukça rahat savunmuş oldular.

ALANYASPOR’A DARBE

Alanyaspor ‘da Tayfur Bingöl tercihi savunmada da fayda sağlamadı. Sağ ayaklı hücumcular Tayfur’u defalarca geçerek geriye çıkardılar. Aslında Antalya’nın en net tehlikeleri bu şekilde geldi. Fakat golü doğuran Tayfur merkeze girdiğinde onun bölgesini savunmayan Davidson’ a yazar.

Antalyaspor ‘ da genç teknik adamı Nuri Şahin ile iyi bir oyun sergileyen ve skorları dalgalı olsa da keyif veren ve gelecek vaat eden bir takıma dönüştü.Alanyaspor ‘da ise tecrübeli teknik adam Bülent Korkmaz daha çok skora yönelen bir takım olurken aslında sıkıcı bir takım oldular ki önce ki genç teknik direktörleri Çağdaş Atan’ın modern futbola uygun arayışlar içinde olduğu için risk alan teknik direktörünün görevine son vererek tercihlerini tamamen değiştirmiş oldular.