Antalyaspor Galibiyete Hasret

Süper Lig’in önemli ekiplerinden Fraport TAV Antalyaspor, geçtiğimiz sezonun 9. Haftasında Ersun Yanal’ı takımın başına getirmiş, Ersun Yanal takımı aldığı alt sıralardan kurtarabilmek adına kendisinden pek beklenmeyecek bir futbolla takımını oynatmıştı.

Ersun Yanal ile birlikte daha pragmatist bir oyun oynamaya başlayan Antalyaspor, geçtiğimiz sezon oynanan 42 maçta 9 galibiyet, 17 beraberlik alarak 44 puan toplarken, 14 maçtan da mağlup ayrılmıştı. Geçtiğimiz sezonun özellikle son döneminde alınan seri mağlubiyetler neticesinde koltuğu sorgulanan Ersun Yanal, bu sezonun 8. Haftasında Adana Demirspor karşısında alınan 2-1’lik mağlubiyet sonrası takımdan gönderilirken, tecrübeli teknik adamın yerine takımda aktif olarak oynayan Nuri Şahin getirilmişti.

Radikal bir tercih yaparak uzun vadeli bir yapılanmaya giden Antalyaspor, 3 haftadır ise galibiyete ulaşamıyor.

Antalya’da Zamana İhtiyaç Var

Ligde en son 7. Haftada Yeni Malatyaspor karşısında oynadığı maçta 1-0’lık galibiyeti kutlayabilen Fraport TAV Antalyaspor, sonra oynadığı 3 maçta da galibiyete ulaşamadı.

Ersun Yanal’ın takımdan gönderilmesine neden olan Adana Demirspor maçında mağlup olan Akdeniz temsilcisi, yeni teknik direktörü Nuri Şahin’in bu sıfatıyla çıktığı ilk maçında Sivasspor deplasmanından 2-2’lik skorla dönmüştü.

Ligin 10. Haftasında bir diğer genç teknik direktör Emre Belözoğlu’nun takımı Başakşehir’i sahasında ağırlayan Fraport TAV Antalyaspor, bu maçta da 2-1 mağlup oldu ve 17. Sıraya kadar geriledi. Bununla birlikte Antalyaspor’un performansında çeşitli gelişmelerin olduğunu ifade etmekte fayda var.

Süper Lig’de 11. Hafta öncesi sadece 2 galibiyet ve 3 beraberlik alabilen Akdeniz temsilcisinin istediklerini gerçekleştirebilmek adına daha fazla zamana ihtiyacı var. Kasım ayında verilecek milli ara Antalyaspor’da Nuri Şahin etkisinin daha da hissedilmesine yardımcı olabilir.

Antalyalılar Bu Formata Alışık Değil

Bununla birlikte Ersun Yanal ile uzun bir süredir çalışan Antalyasporlu oyuncuların, galibiyet alma hissiyatına dahi uzaklaştığını söylemek yanlış olmaz. Geçtiğimiz sezon çok pragmatist bir anlayışla kazanamıyorsan da kaybetme prensibini uygulayan Fraport TAV Antalyaspor’da alınan 1 puanlar ve mağlubiyetler takımın özgüvenini belirli bir seviyenin altına düşürmüş gibi görünüyor.

Avrupa’nın en elit takımlarında uzun süre üst düzey futbol oynayan ve rolü gereği oldukça iyi hücum setlerinin başlangıç oyuncusu olan Nuri Şahin, kendisine şans ve imkan verilirse Akdeniz temsilcisinin bu iyi olmayan bilançosunu düzeltebilecek yeteneklere sahip bir görüntü çiziyor.

Radikal ve ilginç bir yapılanmaya giden Fraport TAV Antalyaspor’da Nuri Şahin hem oyuncu hem de teknik direktör olarak görev yapıyor. İstediği zaman kendisini oyuna sokabilme yeteneğine sahip olan Nuri Şahin, Antalyaspor kariyeri boyunca gösterdiği liderlikle birlikte saygı duyulan bir oyuncu olmuştu.

Lisans sorununu da çözen ve saha kenarında çalışabilmek adına uzun zamandır çalışmalar yapan, eğitim gören bir futbolcu olan Nuri Şahin, Türk futboluna önemli katkılar yapabilir.