Antalyaspor Kendi Sahasında Berabere Kaldı; 1-1

Süper Lig’in 2020-2021 sezonu tüm heyecanıyla başladı. Sezonun ilk haftasında Fraport-TAV Antaylaspor ile Göztepe SK takımları mücadele vermek için karşı karşıya geldi. İlk hafta ev sahibi ekip olan Antalyaspor’dan bir gol sesi duyulurken aynı şekilde rakip ekip Göztepe’den gelen bir gol sesi skor tablosunu 1-1 dengesine getirdi ve karşılaşmada başka gol sesi duyulmadı. Antalya Arena Stadyumu’nda oynanan maç, her iki takımın birer golüyle berabere sonlandı.

Bu yolla her iki takım da hanesine birer puanını eklerken sıralamada, galibiyetleriyle puan alanların hemen altında, ilk 10’un içerisinde yer aldılar. İlk gol sevinci Antalyaspor’dan 32. Dakikada penaltıdan gelirken golün sahibi Fredy oldu. Diğer taraftan Antalyaspor’un maçı almasına kesin gözüyle bakılırken 90+2’de Göztepe’den gelen gol sevinci tüm dengeleri altüst etti ve skor tablosunu 1-1 yaptı. Göztepe’nin gol sevincini sahibi ise Arslanagic oldu.

Fraport-TAV Antalyaspor – Göztepe SK Karşılaşma Kadroları

Süper Lig’in yeni sezon ilk hafta maçlarında beraberlik yaşandı. Antalyaspor ve Göztepe’nin birer golleriyle gelen beraberlik her iki takıma da birer puan getirdi. Gelecek haftalar için planları galibiyet olan ekiplerin formalarını terleten kadroları ise şu şekildeydi;

Fraport-TAV Antalyaspor: Naldo, Güray, Mukairu, Ghacha, Bünyamin, Nuri (K), Wright, Poli, Fredy, Veysel, Boffin

Göztepe SK: Murat, Berkan, Obinna, Halil (K), Tijanic, Dino, Atınç, Soner, Cherif, Jahovic, İrfan Can

Fraport-TAV Antalyaspor – Göztepe SK Karşılaşması ve Gelecek Maçları

2020-21 Süper Lig sezonunun ilk haftasında Antalyaspor ile Göztepe berabere kalırken akıllara geçmiş sezonlardaki ilk hafta sonuçları geldi. Özellikle ilk hafta maçlarının son 5’in mağlubiyet yaşamaması ile hatırlanan Antalyaspor, 3 galibiyet ve 2 beraberlikle sahadan ayrılmıştı. Gelecek hafta Fenerbahçe’nin konuğu olacak olan Akdeniz ekibinin yanı sıra Göztepe ekibi, son 4 yılda çıktığı ilk hafta karşılaşmalarında sadece tek bir galibiyet alabilmişti. İzmir ekibi, sadece geçtiğimiz sezon ilk hafta maçında 5-1’lik bir galibiyet almış ve Denizlispor’a ilk haftadan mağlubiyet yaşatmıştı. Gelecek hafta için galibiyet hedefi olan İzmir temsilcisi, Yeni Malatyaspor’u kendi sahasında konuk etmeye hazırlanıyor.