Antalyaspor ‘Un Rakibi Ege Ekibi Göztepe

Süper ligin açılış haftasında Akdeniz ve Ege ekipleri Antalya Stadyumunda karşı karşıya gelecekler.

Antalyaspor

Kırmızı beyazlı ekip geçtiğimiz sezonu 44 puan ile düşme hattının üzerinde 16. Sırada tamamladılar. Ersun yanal hoca ile devam eden Akdeniz ekibi hocanın bu sezon başında beraber olmaları iyi bir hazırlık kampı dönemi geçirmeleri ve özellikle Ersun hoca için kendisini kanıtlamak için oldukça önemli bir sezon olacaktır. Bu sezon Antalyaspor da transfer yasağının da olmaması ile Ghacha ve Poli gibi oyuncular ile kadrosunu güçlendirseler de kadroları oldukça geniş ve yetenekli genç oyuncular var.

Göztepe

Tecrübeli hoca Ünal Karaman ile yola devam eden Göztepe yeni sezonda kadrolarını büyük oranda koruyan ekiplerin başında geliyorlar. Yerli zorunluluğu ile ligde en az sıkıntı yaşayacak takımlardan birisi olacaklar. Geçtiğimiz sezonu ligi orta sıralar da tamamlayan ekip de gözler bu sezon üst sıralarda olacaktır.

Ersun hoca geçen sezon ki 5-3-2 taktiği yerine 4-2-3-1 ile sahada olması beklenirken oyunu daha çok kendi yarı sahasında kabul eden savunma yönü güçlü kontra ataklar ile rakibin boş alanlarını değerlendirmeye yönelik tarzından vazgeçecek gibi görünmeseler de genç yeteneklerinden birçok kulübün talip olduğu Gökdeniz ve Bünyamin gibi oyuncuların kanat vereceği etkili performansı merak konusu halinde.

Tecrübeli hoca Ünal Karaman 4-2-3-1 ile sahaya dizilmesi beklenen takımında kontrollü oyun tarzından devam edeceklerdir. İleri uçta kanatlardaki oyuncuları ile özellikle Milli takıma da seçilen Halil Akbunar ve Senegalli oyuncu Cherif Ndiaye ekli oyuncular ile rakip savunmayı zorlayacaklardır. Orta sahada ki futbol aklı ile Soner Aydoğdu ve Tijanic performansı takımı yukarı taşıyacaktır. En zayıf bölgesi sağ bek gibi görünen ekip de Ersun hoca o bölgeye özellikle çalışacaktır.

Takımlarda Beklenen İlk 11 Ler:

Antalyaspor: Kale: Boffin Savunma: Güray –Floranus ( Bünyamin)- Naldo – Fedor Orta saha: Nuri Şahin – Milosevic – poli – Gökdeniz – Ghacha Forvet: Haji Wright

Göztepe: Kale: İrfancan Savunma: Berkan – Atınç – Arslanagic – Paluli Orta saha: Obina – Soner Aydoğdu – Tijanic – Halil Akbunar – Cheriff Forvet: Jahovic