Arjantin – Brezilya Maçında Tarihi Olay

Arjantin – Brezilya maçı izleyenleri şoke eden olaylara sahne oldu. Futbol tarihinde bir ilk olan müdahalenin ardından Arjantin – Brezilya müsabakası ertelendi. Maç başladığı anda sahaya sağlık memurları girdi ve 4 Arjantinli oyuncuyu karantina altına almak istediklerini belirttiler. Memurlar, isteklerinde ısrarlı olunca müsabaka gerçekleşemedi. İşte tarihe damga vuracak Arjantin – Brezilya olaylarına dair detaylar…


2022 Dünya Kupası Güney Amerika elemelerinden Arjantin – Brezilya karşılaşmasının 5 Eylül 2021’de oynanması bekleniyordu. Ancak Brezilyalı sağlık memurlarının müdahalesinin ardından karşılaşma ertelendi ve futbol dünyası tarihinde ilk kez böyle bir olay yaşadı. Görevliler, 4 Arjantinli oyuncunun karantina alınması gerektiğini söylediler.

Kovid-19 Salgını Önlemleri

Brezilyalı sağlık görevlileri, San Paulo kentinde düzenlenen Neo Quimica Stadyumunda Katar 2022 Dünya Kupası Güney Amerika elemelerine damga vuran olayın başkahramanı oldular. Kovid-19 salgını önlemleri kapsamında Brezilya Sağlık Gözetim Ajansı (ANVISA) memurları 4 tane Arjantinli sporcuyu, karantina altına almak istedi. Sebep olarak 4 oyuncunun koronavirüs salgınına karşı alınan önlemlere uyulmadığı söylendi.


ANVISA memurları, Arjantin – Brezilya müsabakasında forma giyen 4 Arjantinli oyuncuyu karantina altına almak istedi. Futbolcular, İngiltere Premier Lig’de de oynuyor ve son 14 günde İngiltere’de bulundukları süre boyunca göç idaresi yeminli beyanına uygun davranmadıkları sebebi ile müsabakaya müdahale edildi.

Arjantin Milli Takımı Sahayı Terk Etti

Arjantin milli takımı, ANVISA görevlilerinin yeşil sahaya girmesi ve ardından 4 oyuncuyu karantinaya almak istemesinin ardından sahayı terk ederek tepkilerini ortaya koydu. Henüz başlayan Arjantin – Brezilya maçının 6. dakikasında futbol tarihine damga vuran olaylar gerçekleşti. Müsabaka hakemi Jesus Valenzuela, oyunu durdurdu.


Arjantin milli takımı, resmi sosyal medya hesaplarından olaya dair açıklamalarda bulundu ve Brezilya ile olan müsabakalarının ertelendiğini ifade etti.


Brezilya’da koronavirüs salgınına karşın alınan önlemler hala üst düzeyde tutuluyor. Bu açıdan herhangi birinin son 14 gün içerisinde Güney Afrika, Kuzey İrlanda, Hindistan ve İngiltere’de bulunması halinde ülkeye girişe izin vermiyor. Sosyal medya üzerinden sporseverler, yaşanan bu olaya tepkilerini gösterdi ve neden daha önce müdahale edilmediğini sorguladı.