ASLAN GALATASARAY’DA DEĞİŞİKLİKLER

Aslan Galatasaray bu sezona şampiyon olmak için başlamıştık. Ara transfer döneminde de aldığı yeni transferler ile sezona ikinci yarıda oldukça iyi başlayan Galatasaray son haftalarda mağlubiyet üzerine mağlubiyet, yara üzerine yara aldı.

Şampiyonluk yolunda oldukça yer alan Galatasaray büyük bir avantajı geçen hafta, Spor Toto Süper Lig’in 31. haftasında kaybetti. Ezeli rakiplerinin bir biriyle karşılaştı 31. haftada Galatasaray kendi evinde Çaykur Rizespor‘a mağlup oldu. 90 dakikalık maçta ve artı 12 dakikalık maçta hata üstüne hata yapan Galatasaray rakip takımın maçı kazanmasını resmen istedi.

Aynı hatayı birden fazla kez yapan Galatasaray maçı kaybetti. Şampiyonluk yolculuğunda oldukça büyük bir avantajı Çaykur Rizespor maçında Yenilere kaybeden Galatasaray ekibinin milli maç arasından sonraki hedefleri artık değişti.

GALATASARAY’DA TEK SANTRAFOR

Sarı kırmızılı Galatasaray gibi son maçlarına çift santrafor ile çıkmaya başlamıştı. Fakat Çift santrafor Galatasaray’a avantaj değil dezavantaj getirdi. Santraforlar destekleyecek oyuncuların sahada olmaması nedeniyle Yada var olan oyuncuların santrforlu destekleyecek nitelikte olmaması nedeniyle Galatasaray gol bulmak yerine kalesini bir türlü gole kapatamadı. Savunma konusunda sıkıntılar yaşayan Galatasaray’a bir de gol eksikliği gelince maçlar beraberlik elime galibiyetlerle bitmeye başladı.

Tüm bu sonuçların ardından Fatih Terim Galatasaray’da eski sistemine dönmeye karar verdi. Fatih terim tek santraforlu Döneme dönerek santraforu destekleyecek oyuncularda ilk 11’e dahil ederek maçı gollerle kapatmak istiyor. Mostafa Mohamed ve onu destekleyecek Henry Onyekuru ve Feghouli Artık kesin olarak ilk 11’de yer alacak oyuncular arasına girdi.

Falcao’yu yedek kulübesine çeken Fatih terim aynı zamanda Emre ak babayı da yedek kulübesine çektim. Fatih Terim Galatasaray’ın şampiyonluk yolculuğunda daha fazla yer almaması için alınan bu annemlerin yeterli olacağını ve takılmadı bu eski düzene yeniden adapte olacağına İnanıyor.

GALATASARAY’DA İLK MAÇ HATAYSPOR

Milli maç arasından sonra Galatasaray’ın süper toto Süper Lig’de ilk maçında deplasmanda oynayacağı Atakaş Hatayspor maçı. Hatay sporun seansına konuk olacak Galatasaray bu zorlu ve diş lira gibi yenebilmek için milli maça giden oyuncuların haricinde kalan ekip dekilerle şimdiden çalışmaya başladım. Milli maç arası bittikten sonra gelecek olan oyuncularla da son hazırlıklarını tamamlayacak olan Galatasaray maçı kazanmak için Hatay’a gidecek. Fatih terim eski sistemine önce alışmasını istediği oyuncularla artık şampiyonluk yolunda yer almak istemiyor.