ASLAN GALATASARAY’DA TEMİZLİK ZAMANI

Sarı kırmızılı aslan Galatasaray’da yeni sezon için hazırlıklar oldukça hummalı, telaşlı ve heyecanlı bir şekilde devam ediyor. Yeni sezonda yeni bir takım ile sahaya çıkmak isteyen ve yenilenmiş oyuncu kadrosu ile başarılarına başarı eklemek isteyen Galatasaray önümüzdeki sezonu şansa bırakmak istemiyor.

Şu an süper toto süper ligde 11 haftanın kaldı gerçeğiyle yüzleşme Galatasaray şampiyonluk yarışında ikinci sırada fakat rakibi Beşiktaş’ın üç puan gerisinde yer alıyor. Bu sezon istediği performansı sahada ortaya Koyamayan Galatasaray yeni sezonda bu durumu düzeltmek için şimdiden transferlerini hız verdi sezon sonunda yollarını ayıracak olan öğrenciler için listesini tamamlamak üzere.

GALATASARAY’DA İLK GİDEN BELHANDA OLDU

Sivasspor maçının ardından zemin konusunda yaptığı sert ama aynı zamanda gerçekçi açıklamalardan sonra Galatasaray yönetimi Belhanda ile sözleşmesini tek taraflı fes etti. Belhanda‘nın sözleşmesinin bitimine iki ay kalmışken böyle bir kararın alınması Galatasaray taraftarları açısından hem eleştirildi hem de mutlu olundu. Belhanda‘nın ardından sezon sonunda Galatasaray’da gidecek olan oyuncular da netlik kazanmaya başladım.

Bunlardan birisi Muslera’nın yerine gelen Mustafa’nın sakatlığında Galatasaray’ın kalesini koruyan Fatih Öztürk. Fatih Öztürk Kasımpaşa’dan transfer edilmişti ve Muslera’nın yokluğunda kalede onun yerini alıyordu. Fakat istenilen performansı sergilemediği için Fatih Öztürk ile sezon sonunda yeni bir anlaşma imzalanmayacak.

Babel’de Şampiyonlar Ligi’nde oldukça iyi bir performans sergileyen fakat Galatasaray’da bekleneni karşılamayan ve düşük performans nedeniyle sezon sonunda yollarını ayrılacak olan bir diğer isim.

Aslında Galatasaray’ın gene olarak yollarını ayıracağı isimlerin iki önemli nedeni var birincisi yüksek maliyet İkincisi ve diğeri ise düşük performans. Babel için sezon sonunda gelecek olan teklifler değerlendirecek ve Galatasaray ile yollarını ayıracaklar.

GALATASARAY’DAN TRABZONSPOR’A

Bir diğer isim ise Alanyaspor’dan transfer edilen Emre akbaba. Emre akbaba düşük performans nedeniyle Galatasaray’ın vazgeçti isimlerden birisi oldu fakat Abdullah Avcı’nın radarına giren ve hatta Emre Akbaba ile temasa geçen Trabzonspor teknik direktörü Abdullah avcı Emre Akbaba’yı Trabzonspor için düşünüyor.

Bir diğer Trabzonspor’a geçme ihtimali olan isim ise Linnes. Linnes Sezon sonunda Galatasaray ile yollarını ayıracak. Türkiye’den gitmek istemeyen ve bunu da menajerine söyleyen ve ileten Linnes için de Trabzonspor çalışmaları gündemde. Galatasaray’dan Trabzonspor’a sezon sonunda bedelsiz olarak transfer edilebilecek olan Linnes’in belki de yeni evi bordo mavili fırtına olacak.