Atletic Bilbao Deplasmanda Levante İle Berabere Kaldı Kaldı

İspanya La Liga’nın 14. Haftasında Athletic Bilbao, 19 Kasım Cuma günü deplasmanda Levante’ye konuk oldu. Ciudad de Valencia Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadelede her iki takımdan da gol sesi çıkmayınca karşılaşma golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi.

Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçta rakibi ile berabere kalan ev sahibi Levante, İspanya La Liga’da 7. Beraberliğini elde etmiş oldu. Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçtan beraberlikle dönen konuk takım Athletic Bilbao ise İspanya La Liga’da 7. Beraberliğini almış oldu.

Levante ve Athletic Bilbao Maçının Detaylı İstatistikleri

İspanya La Liga’nın 14. Haftasında oynanan karşılaşmaya ev sahibi Levante, rakibi Athletic Bilbao karşısında Cardenas, Mustafi, Vezo, Son, Clerc, Malsa, Campana, Bardhi, Frutos, Morales ve Marti 11’i ile başladı. Diğer yandan konuk takım Athletic Bilbao ise rakibi Levante karşısında Simon, Alvarez, Martinez, Lekue, Balenziaga, Garcia, Vencedor, Berenguer, Muniain, Garcia ve Williams 11’i ile sahaya çıktı.

İki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Levante, ilk yarıda rakip kaleye 10 şut çekti, 18 kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluştu, 2 köşe vuruşu kullandı ve 1 serbest vuruş kazandı. Diğer yandan konuk takım Athletic Bilbao ise il yarıda rakip kaleye 3 şut çekti, 9 kez rakip ceza sahası içerisine topla buluştu, 2 köşe vuruşu kullandı ve 9 serbst vuruş kazandı.

Bu istatistiklere rağmen ilk yarıda gol sesi çıkmadı ve ilk 45 dakika golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi. Maçın ikinci yarısında ev sahibi Levante, rakip kaleye 5 şut çekti, 12 kez rakip ceza sahası içersinde topla buluştu ve 4 kez köşe vuruşu kullandı.

Diğer yandan konuk takım Athletic Bilbao ise ikinci yarıda rakip kaleye 4 şut çekti, 7 kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluştu, 1 köşe vuruşu kulland ve 8 kez serbest vuruş kullandı. Takımların ikinci yarıdaki bu istatistiklerine rağmen gol sesi çıkmadı. Böylece konuk takım Athletic Bilbao, deplasmanda karşı karşıya geldiği Levante ile 0 – 0 berabere kaldı.

Levante ve Athletic Bilbao’nun La Liga Güncel Puan Puan Durumu

İspanya La Liga’nın 14. Haftasında oynanan mücadelede kendi sahasında oynadığı maçta rakibi ile berabere kalan ev sahibi Levante, haftayı 1 puan ile kapattı. Böylece ev sahibi Levante, La Liga’da puanını 7 puan ile on dokuzuncu sırada kendisine yer buldu.

Diğer yandan deplasmand aoynadığı maçta rakibi ile berabere kalan konuk takım Atletic Bilbao, 1 puan ile evine döndü. Böylece konuk takım Athletic Bilbao, 19 puan ile yedinci sıraya yerleşti.