Bafetimbi Gomis Galatasaray’dan Ne Kadar Kazanacak

Sezon başından bu yana gol yollarında sorun yaşayan Galatasaray, Ocak ayı transfer döneminde golcü takviyesini gerçekleştirdi. Sarı kırmızılı ekip, santrafor eksikliğini eski golcüsü Bafetimi Gomis ile doldurdu.

Birçok sarı kırmızılı taraftar Gomis’in geri dönüşüne çekimser kalırken, Hala eski formunda olduğunu ve 15 maçta 15 gol atacağını söyleyen 36 yaşındaki forvetin sözleşme detayları ortaya çıktı. Fransız futbolcunun sözleşmesinde gol bonusları yer alırken, bencil davranmaması için asist bonusları da yer aldı.

Türkiye’deki bazı takımlardan teklif almasına rağmen Galatasaray’ı tercih ettiğini söyleyen Tecrübeli golcünün Sarı kırmızılılardan sezonun ikinci yarısında ve gelecek sezonda ne kadar kazanacağı ortaya çıktı.             

Gomis Söylentileri Yalanladı

Sezon başından bu yana ligin en çok pozisyona giren takımlardan biri olmasına rağmen bitiricilik konusunda sınıfta kalan Galatasaray, devre arasında golcü takviyesi için çalışmalarını sürdürüyordu.

Mbaye Diagne’nin uzun süreli sakatlığı, Mostafa Mohamed’in Mısır Milli takımında Afrika Uluslar Kupasında devam eden serüveninin ardından santraforda Halil Dervişoğlu’nun ayağına bakan Sarı kırmızılı ekip, ocak ayı transfer döneminin bitimine az bir süre kalan eski golcüsü Bafetimbi Gomis’i kadrosuna kattığını açıkladı.

Bunun üzerine  uzun süre Arap yarımadasında oynaması, oradaki antrenman yoğunluğu ve 36 yaşında olması sebebiyle birçok otorite Gomis transferinde çekimser davranırken, Sarı kırmızılı yönetim ile yapılan görüşmelerde hala eski formunda olduğunu ve ligin ikinci yarısında çift haneli rakamlara ulaşacağını söyleyen Fransız golcü, 10 gol atması halinde sözleşmesinin 1 yıl daha uzayacağı söylentilerini yalanladı ve sözleşme detayları ortaya çıktı.

 Gomis’in Sözleşme Detayları

Sarı kırmızılı yönetim, Bafetimi Gomis ile 1.5 yıllık sözleşme imzalarken, bu süreçte Fransız golcüye toplam 2.5 milyon Euro garanti ücret ödeyecek. Fransız futbolcu, sarı kırmızılılardan bu sezonun ikinci devresi için 800 bin Euro,  gelecek sezon için ise 1.7 milyon Euro kazanacak.

Morutan ve Kerem Aktürkoğlu’nun sözleşmelerinde bulunan performansa dayalı bonuslar Gomis’in sözleşmesinde de yer alıyor. 36 yaşındaki futbolcunun sözleşmesinde gol ve asist bonusları yer alırken, 15 gol atması halinde 100 bin Euro prim alacak. Ayrıca takım oyununda teşvikte bulunmak için asist primi de verileceği öğrenildi.

Gomis Galatasaray’ı İkna Etti

Galatasaray başkanı Burak Elmas  ile bizzat  görüşen Bafetimbi Gomis, yapılan ilk görüşmede sarı kırmızıları ikna ettiği ortaya çıktı. Sarı kırmızılı yöneticilere hala eski formunda olduğunu ve kalan 15 karşılaşmada 15 gol atacağını dile getiren tecrübeli forvet, ilk görüşmede anlaşmayı sağladı.

Sarı kırmızılı yönetim bu sebeple Fransız golcünün sözleşmesine 15 gol bonusu koydu ve takım oyununu da teşvik etmek için asist bonuslarına yer verdi.

Galatasaray’ın yeni golcüsü Bafetimi Gomis, takımla ilk antrenmanına çıktı. Takımla çalışmalara katılan Tecrübeli futbolcu, salon çalışmalarında da yer aldı. Uzun süre Arap yarımadasında mücadele eden Fransız forvet için özel bir antrenman programı uygulanacağı öğrenildi.