Başakşehir Deplasmanda Kayıp

Şampiyonlar Ligi’ndeki tek temsilmiz olan Medipol Başakşehir, deplasmanda İngiliz devi Manchester United’a 4-1 oldu. Kırmızı şeytanların golleri Bruno Fernandes (2) Marcus Rasford (P) ve Daniel James’ten gelirken, temsilcimizin tek golünü Deniz Türüç kaydetti.

Henüz Erken

Başakşehir’in teknik direktörü, başarılı teknik adam Okan Buruk, deplasmanda 4-1 kaybedilen Manchester United maçının ardından önemli açıklamalar bulundu. Okan Buruk, kalan maçların ve puan farklarının durumuna dikkat çekti. Önlerinde daha iki maç olduğunu söyleyen Okan Buruk, bu iki takımlada aralarında 3 puan fark olduğunu belirtti. Buruk, rakiplerin güçlü olduğunu fakat kendilerinin de önlerindeki iki maça daha iyi hazırlanacaklarını söyledi. Rakiplerle aralarında 3’er puan fark olduğunu vurgulayan başarılı teknik adam, hala grup ikinciliği ve üçüncülüğü şanslarının devam ettiğinin altını çizdi.

Maça İstediğimiz Gibi Başlayamadık

Başakşehir teknik patronu Okan Buruk, 4-1 kaybedilen Manchester United maçı içinde açıklamalarda bulundu. Okan Buruk, sahada iki takım arasında ezici bir farkın olmadığını söyledi. Fakat bireysel olarak özellikle Bruno Fernandes’in fark yarattığının altını çizdi. Okan Buruk kırmızı şeytanların tecrübeli forveti Edinson Cavani’ye de ayrı parantez açtı. Buruk, hücumda Cavani’ni faktörünü hissetiklerini söyledi. Okan Buruk ayrıca daha maçın ilk dakikalarında çok fazla baskıya maruz kaldıklarını ve bu yüzden erken bir gol yediklerinin altını çizdi. Maça istedikleri gibi başlayamadıklarını belirten tecrübeli teknik adam, ikinci yarı yapılan değişikliklerden sonra biraz daha oyuna ortak olduklarını belirtti. Maç 3-1’e geldikten sonra 3-2’yi de yakalayıp maça ortak olmak istediklerini ama bunu başaramadıklarını söyledi. Okan Buruk ayrıca maçın istatiklerinin birbirine çok yakın olduğunun da altını çizdi. Sahada 90 dakika mücadele eden bir Başakşehir olduğunu belirten Buruk, oyuncularının ortaya koymuş olduğu mücadele ve performanstan memnun olduğunu sözlerine ekledi.

Deniz Türüç

Okan Buruk yaptığı basın açıklamasında son olarak rakipleri Manshester United’ı almış oldukları galibiyetten dolayı tebrik etti. Rakiplerinin bu galibiyeti hakettiklerini söyleyen Okan Buruk, hem rakibin bireysel becerilerinden hem de kendilerinin yaptığı bireysel hatalardan dolayı bu maçı kaybettiklerinin altını çizdi. Geriye kalan iki maçta ise, artık bireysel hatalara yer olmadığını belirten Okan Buruk, son iki maçlarını da kazanıp grubu iyi bir şekilde bitirmek istediklerini söyleyerek sözlerini noktaladı.