Başakşehir Kötü Başladığı 2021 Yılını Güzel Bitirdi

İstanbul temsilcisi; Süper Lig’in en güçlü takımlarından birisi olarak dikkat çekiyor. Başakşehir; 2019 – 2020 sezonunu şampiyonlukla tamamladıktan sonra 2020 – 2021 sezonuna farklı hayallerle başladı. Tarihinde ilk kez UEFA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etme hakkını kazandı. Fakat, grup maçlarında beklentileri karşılayamadı.

Başakşehir; Süper Lig’de kötü bir performans gösterdi. 2021 yılı da olumsuzluklarla başladı. 2 Ocak 2021 tarihinde yeni yılın ilk maçında Alanyaspor’a 3-0 yenildi. Bilhassa 22. hafta ila 26. hafta arasındaki tüm maçları kaybederek taraftarlarını bir hayli üzdü. Buna ek olarak, Ocak ayının sonunda takımı şampiyon yapan Okan Buruk ile yollar ayrıldı. Takımın başına geçmişte Fenerbahçe’yi de çalıştıran Aykut Kocaman getirildi.

Başakşehir Kötü Başladığı 2021 Yılını Güzel Bitirdi

Başakşehir 2020 – 2021 Sezonunun İkinci Yarısında Beklentileri Karşılayamadı

İstanbul temsilcisi; 2021 yılının ilk döneminde 26 maça çıktı. Bu maçların yalnızca sekizini kazanabildi. Buna ek olarak, sekiz maçtan da beraberlikle ayrıldı. 10 maçı kaybederek yeni yıla son derece kötü bir başlangıç yaptı. Başakşehir; 2020 – 2021 sezonunu 40 maçta topladığı 48 puanla 12. sırada tamamladı. Bir önceki sezon şampiyon olan takımın yalnızca bir sezonda bu kadar gerilemesi dikkat çekiciydi. Deneyimli teknik adam Aykut Kocaman’ın da kötü gidişe çare olamadığını söyleyebiliriz.

Başakşehir; Türkiye Kupası’nda da istediği noktaya gelemedi. 16 Mart 2021 tarihinde oynanan yarı final mücadelesinde Beşiktaş’a kaybederek Türkiye Kupası’na da veda etti.

Başakşehir Kötü Başladığı 2021 Yılını Güzel Bitirdi

İstanbul Temsilcisi 2021 – 2022 Sezonuna Büyük Umutlarla Başlamıştı

Başakşehir yönetimi; 2021 – 2022 sezonunda da yoluna Aykut Kocaman ile devam etmeyi tercih etti. Fakat, takım; yeni sezona çok kötü başladı. İlk dört haftada, sırasıyla Alanyaspor, Konyaspor, Kayserispor ve Göztepe maçlarını kaybetti. Beşinci haftada kimsenin kendisine şans vermediği maçta Fenerbahçe’yi yenerek büyük sükse yaptı. Fakat, bir sonraki haftada, Gaziantep FK’ya mağlup oldu. Başakşehir; sekizinci haftada Karagümrük’e 3-1 yenildi. Aykut Kocaman; bu maçın ardından istifa etti.

Başakşehir yönetimi; beklenen bir kararla takımın başına Emre Belözoğlu’nu getirdi. Genç teknik adam; geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında Fenerbahçe’yi çalıştırmıştı. Başakşehir’i kısa sürede bulunduğu noktaya taşıyan Belözoğlu; takımın yılın ikinci yarısını harika bir şekilde geçirmesine vesile oldu.

Başakşehir; Emre Belözoğlu’nun gelişinin ardından ligde 11 maça çıktı. Bu maçların sekizini kazanarak büyük sükse yaptı. Yalnızca üç maçı beraberlikle tamamladı. Bir başka deyişle, Başakşehir; Belözoğlu’nun gelişinin ardından henüz yenilgi ile tanışmadı. Ancak, Başakşehir; Türkiye Kupası dördüncü tur mücadelesinde Bodrumspor’a yedek ağırlıklı bir kadroyla çıktığı maçta elendi. Bir başka deyişle, Türkiye Kupası’na çok erken veda etti.

Sonuç olarak, Başakşehir; olumsuzluklarla başladığı 2021 yılını çok iyi bir yerde bitirdi. 2022 yılında da bu formunu devam ettirdiği takdirde sezonu ilk üçte tamamlayabilir. Hatta, Trabzonspor’un şampiyonluk yolundaki en büyük rakibi olabilir.