BAŞAKŞEHİR – PSG MAÇ SONUCU 5-1

UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubundaki temsilcimiz Başakşehir, Devler Ligi’nde çıkacağı son maçında Paris Saint-Germain’e konuk oldu. Dördüncü hakemin Pierre Webo’ya sarf ettiği ırkçı söylemlerden sonra yarıda kesilen maç dün kaldığı yerden devam etti. Maç öncesinde hakemler ve iki takımın futbolcuları orta sahada diz çökerek Şampiyonlar Ligi müziği eşliğinde ırkçılığı protesto etti.

Gerçekleştirilen protestonun ardından karşılaşmaya 14. dakikadan itibaren devam edildi. Fransız temsilcisi Paris Saint-Germain, zorlu mücadeleyi 5-1 önde tamamlayan taraf oldu. Elde ettiği galibiyet ile PSG puanını 12’ye yükselterek grubu lider tamamladı. Temsilcimiz Başakşehir ise 3 puanda kalmaya devam ederek Avrupa’ya veda etti.

MEHMET TOPAL “RUMEN BASINI İĞRENÇ OLAYI İFTİRA ATARAK KAPAMAYA ÇALIŞIYOR”

Medipol Başakşehir-PSG maçı ardından BeIn Sports kanalına konuşan Başakşehir’in tecrübeli oyuncusu Mehmet Topal, Rumen basının kendisi hakkında yaptığı haberlere sert tepki gösterdi. Mehmet Topal: “Rumen basını, kendi vatandaşlarının yaptığı ayıbı, aşağılıkça, iğrenççe olayı iftira atarak kapatmaya çalışıyor. Rumen basın mensupları ağzımdan bir şeyler yazmış.

Ben hayatımda hiçbir zaman insanları ne cinsiyetiyle, ne ırkıyla, ne rengiyle, ne inançlarıyla hiçbir zaman yargılamam. Benim için kalbinin temiz olması yeterlidir. Ben kesinlikle böyle aptalca şeyler söylemedim. Çıkartırlarsa da yarın futbolu bırakırım!” ifadelerini belirtti.

RUMENLERLE İLGİLİ KÖTÜ SÖZ SÖYLEDİĞİM İDDİA EDİLMİŞ”

Rumenlere karşı kötü sözler sarf ettiği iddia edilen Topal: “Benim ağzımdan Rumenlerle ilgili kötü söz söylediğim iddia edilmiş. Sorsunlar bizim ülkemizde Rumen futbolculara, hocalara nasıl davrandığımızı. Başımızın üstünde nasıl taşıdığımızı. Onlar da gayet güzel bir şekilde açıklamalarını yaparlar.” Açıklamasını yaptı.

“RAKİPLERİMİZE KARŞI HİÇBİR ZAMAN EZİK DURUMA DÜŞMEDİK”

Şampiyonlar Ligi’nde Başakşehir’in aldığı mağlubiyet ile Avrupa’ya veda ettiği PSG maçını değerlendiren Mehmet Topal: “Bizim için çok zor bir maçtı. Konsantrasyonumuz tamamen dağılmıştı. İğrenç bir olay yaşadık. Günümüzde maalesef cahil insanlar olduğu için, bazen bu tarz şeylerin önüne geçemiyorsunuz. Oynadığımız maçlarda rakiplerimize karşı ezik bir duruma düşmedik hiçbir zaman.

Başakşehir ailesi için büyük bir tecrübe oldu bu. En kısa zamanda lige dönüp şampiyonluğa oynamak istiyoruz. İnşallah yine şampiyon oluruz ve Şampiyonlar Ligi’ne katılırız.” Dedi.

PSG TEKNİK DİREKTÖRÜ “BAŞAKŞEHİR’E KARŞI OYNAMAK İYİ BİR DENEYİMDİ”

Başakşehir – PSG karşılaşmasından zaferle ayrılan PSG takımının Teknik Direktörü Thomas Tuchel maç sonrasında açıklamada bulundu. Tuchel: “Başakşehir bugün kazanamadı ama ilk maçlarda çok güçlülerdi. Şampiyonlar Ligi’nde ilk sezonlar genelde böyledir. Tecrübe nedeniyle rakipler avantaj yakaladı, geri dönerlerse bunlardan ders çıkaracaklardır. Onlara karşı oynamak iyi bir deneyimdi, saygı duyuyorum.” değerlendirmesini yaptı.