Başakşehir’in Genç Yeteneği: Ravil Tagir

Kazak asıllı Türk futbolcu Ravil Tagir 6 Mayıs 2003 yılında Kazakistan’ın Cambul kentinde dünyaya geldi. Birçok genç yetenek gibi Altınordu’nun altyapısında yetişen Ravil, kısa süre içerisinde yüksek performansı sayesinde Süper Lig’e transfer olmayı başardı.

Geleceği parlak olan oyuncular arasında yer alan Ravil Tagir Süper Lig takımları arasında yer alan Medipol Başakşehir’in forması giyiyor. Ravil Tagir kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir gibi sorunların hepsinin cevabı yazımızın devamında…

Ravil Tagir Kaç Yaşında?

Kazak asıllı Türk futbolcu olan Ravil Tagir 6 Mayıs 2003 tarihinde Kazakistan’ın Cambul kentinde dünyaya geldi. Stoper mevkiinde top koşturan Ravil Tagir, kısa süre içerisinde önemli başarılar elde etti. Geleceği parlak olan oyuncular arasında yer alan Ravil Tagir, Süper Lig takımları arasında bulunan Medipol Başakşehir’de top koşturuyor. Yetenekli futbolcu başarıları ile dikkat çekiyor.

Kazakistan uyruklu Türk futbolcu olan Ravil Tagir 6 Mayıs 2003 tarihinde doğmuştur. 17 yaşında olan genç futbolcu Ahıska Türkmenlerindendir. Süper Lig takımı Medipol Başakşehir’de forma giyen genç yıldız 1,82 cm boyundadır.

Hangi Takımlarda Yer Aldı?

Başarılı genç futbolcular arasında yer alan başarılı stoper oyuncusu futbola Bursa Kültürspor’ın alt yapısında başladı. 2016 yılında futbola alt yapıda başlayan genç yıldız, hızlı bir şekilde başarılar elde etti.

2016-2019 yılları arasında Altınordu futbol takımının alt yapısında yer aldı. Bu süre zarfında kendisini çok iyi geliştirdi ve diğer kulüplerin dikkatini çekti. Ravil Tagir 2019-2020 sezonunda Altınordu futbol kulübü as takımında oynayama başladı. Takım ile 34 maça çıkan genç yetenek 1 gol bulabildi. Başarılı futbolcu 2020 yılında ise Süper Lig’e yükseldi.

Medipol Başakşehir formasını giymeye başladı. Altınordu’da gösterdiği başarılı performans sayesinde ön plana çıkan Kazak asıllı Türk futbolcu Ravil Tagir 28 Eylül 2020 tarihinde Medipol Başakşehir futbol kulübüne transfer oldu.

Başakşehir futbol ile 2,5 milyon euro’ya anlaştı. Buna göre başarılı futbolcu Ravil Tagir bir sonraki transfer satışından da yüzde 30 pay alacak. Yıldız futbolcu hedefinin dünya futbolunda yer almak olduğunu söyledi.