Basında Öne Çıkan Transfer İddiaları

Lig’in sonlanmasıyla takımlar bir bir yeni sezon hazırlıklarına başladı. Her gün yeni bir transfer haberi duyduğumuz günlerde gündeme düşen transfer olayları şu şekilde;

Galatasaray’ın radarında yeni isimler var. Romanya’dan olan bu isimler; Alexandru Cicaldau, Olimpiu Morutan ve Nicolae Stanciu… Sarı-kırmızılılar bu isimlerle yeni yollar izleyebilecek mi sorusu ilerleyen günlerde belli olacak.

Adana Demirspor ile Harun Tekin görüşmeleri meyvesini verdi. Anlaşmaya varılan tecrübeli golcü ile sözleşmeler imzalandı.

Beşiktaş’ın hedefinde Rosier var. Menajeri görüşmeler için İstanbul’a gelen Rosier’in zorunlu satın alınma ile kiralanması düşünülüyor.

Galatasaray’ın gündemine yaz transfer döneminde değil de daha öncesin de düşen bir isim var; Aaron Boupendza… Galatasaray’ın tekrar gündeminde olan ismin, Galatasaray’ın başkanlık seçimlerinden sonra kurulacak temas ile takıma kazandırılması planlanıyor.

Fenerbahçe Yıldız Sol Bek İçin Tetikte…

Fenerbahçe, başkanı Ali Koç’un fırsat transferi olarak gördüğü isim için sınırlarını zorlamayı düşünüyor. Real Madrid ile sözleşmesi sonlanan Marcelo için tetikte olan Fenerbahçe, takımın yeni sezon kadrosunda olmasını istediği isimlerin başında Marcelo’yu tutuyor.

Galatasaray’ın sözleşmesini uzattığı ve yeni sezonda kadrosunda olacak olan Marcao için başka bir talip olduğu ortaya çıktı. Ukrayna devi Shakhtar Donetsk, Marcao için tetikte… Bu yolla Ukrayna devinin 25 milyon Euro gibi büyük bir bütçeyi gözden çıkardığı söyleniyor. Galatasaray’ın bu sürece ne yanıt vereceği merak konusu olarak akıllarda kalacak.

Sezon Erken Açılıyor, Takımın Başında Okan Buruk

Galatasaray’dan gelen bir başka haber ise Fatih Terim ile sözleşmenin bitmesi üzerine… Terim’in 19 Haziran seçimlerini beklediği şu günlerde sezonun erken açılacak olması kulübü zor bir duruma soktu. Bu yolla Okan Buruk’tan yardım istendi. Yeni sezon öncesi takımı Okan Buruk hazırlayacak. Seçim sonrası sürecin bir kez daha değişiklik göstereceği düşünülüyor.

Fatih Terim Galatasaray ile yolları ayırdıktan sonra 2 dev isim Terim’in peşinde… İlk olarak Lille Başkanı Olivier Letang’ın Terim’i arayacağı iddia edilirken Yunan ekibi Panathinaikos’un da devre de olduğu gelen haberler arasında… Terim’in ise bu süreci nasıl yöneteceği merak konusu…