Basketbol Avrupa Kupaları’nda Torbalar Açıklandı

2020 – 2021 sezonunda gerçekleştirilecek olan FIBA Kadınlar Avrupa Ligi, FIBA Kadınlar Avrupa Kupası ve FIBA Erkekler Avrupa Kupası’nda kura çekimleri sırasında kullanılacak torbalarda kulüplerin dağılımı belli oldu. Uluslararası müsabakalarda ülkemizi temsil edecek takımlar için önem teşkil eden kura çekimi 19 Ağustos’ta yapılacak.

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA), yeni sezonda oynanacak FIBA Kadınlar Avrupa Ligi, FIBA Kadınlar Avrupa Kupası ve FIBA Erkekler Avrupa Kupası’nda kulüplerin kura çekimi için hangi torbalara dağıldığını açıkladı. FIBA, açıklamasında kura çekilişlerinin hangi gün ve tarihte olacağına da netlik getirdi.

FIBA’nın yaptığı açıklamaya göre, FIBA Kadınlar Avrupa Kupası için normal sezon kura çekimi, 19 Ağustos 2021 Perşembe günü Türkiye saati ile 12.00’da Almanya’nın Freising şehrinde yapılacak. Aynı gün, Türkiye saati ile 13.00’da ise FIBA Erkekler Avrupa Kupası için kura çekimi yapılacak.

Avrupa Ligi’ndeki Temsilcilerimizin Torbaları

Fenerbahçe kadın basketbol takımı ile Galatasaray kadın basketbol takımının doğrudan katılım hakkının olduğu FIBA Avrupa Ligi’ne katılabilmek için Bellona Kayseri Basketbol kadın basketbol takımı ön elemelerde mücadele verecek. Bellona Kayseri Basketbol, ön elemeleri geçmeyi başarması halinde kura çekiminde sekizinci torbada yer alacak. Fenerbahçe, kuraya birinci torbadan katılırken Galatasaray takımının ismi ise beşinci torbada yer alacak.

Mersin Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol Spor Kulübü’nın kadın basketbol takımı ve OGM Ormanspor’un kadın basketbol takımı ve Nesibe Aydın’ın kadın basketbol  takımı, FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda 1. Konferans’ta mücadele verecek. ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ve OGM Ormanspor takımlarının isimleri kurada birinci torbada yer alacak. Öte yandan, Nesibe Aydın basketbol takımı, kuraya üçüncü torbadan girecek.

Erkekler Avrupa Kupası’nda Bahçeşehir

FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda, son olarak, Hatay Büyükşehir Belediyesi basketbol takımı ve Birevim Elazığ İl Özel İdare basketbol takımı 1. Konferans’ın ön eleme çekilişinde yer alacaklar ve seribaşı olarak mücadele verecekler.

FIBA Erkekler Avrupa Kupası’nda Türkiye’den tek temsilci olarak Bahçeşehir Koleji erkek basketbol takımı bulunacak. 19 Ağustos 2021 tarihinde yapılacak olan kura çekiminde Bahçeşehir Koleji’nin ismi birinci torbada yer alacak.