Bayer Leverkusen Sahasında Attığı Tek Gol İle Kazanmayı Başardı

Almanya Bundeliga’nın 12. Haftasında Bayer Leverkusen, 20 Kasım Cumartesi günü kendi sahasında Bochum’u konuk etti. Bay Arena’da oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 1 – 0’lık skor ile kaybeden taraf konuk takım Bochum oldu. Ev sahibi Bayer Leverkusen’e kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golü Amine Adli kaydetti. Bu sonuç ile birikte deplasmanda oynadığı maçta rakibine mağlup olan konuk takım Bochum, Almanya Bundesliga’da bu sezon 7. Mağlubiyetini almış oldu. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibini mağlup etmeyi başaran ev sahibi Bayer Leverkusen ise Almanya Bundesliga’da bu sezon 6. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Bayer Leverkusen ve Bochum Maçının Gol Dakikası ve Diğer Detayları

Almanya Bundesliga’nın 12. Haftasında oynanan mücadeleye ev sahibi Bayer Leverkusen, rakibi Bochum karşısında Hradecky, Tah, Tapsoba, Frimpong, Sinkgraven, Andrich, Demirbay, Diaby, Amiri, Adli ve Wirtz 11’i ile başladı. Diğer yandan konuk takım Bochum ise rakibi Bayer Leverkusen karşısında Riemann, Masovic, Vassilios, Stafylidis, Soares, Losilla, Löwen, Rexhbecaj, Asano, Adjej ve Polter 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin 3. Dakikasında ev sahibi Bayer Leverkusen, Jeremie Frimpong’un asistinde Amine Adli’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın ikinci yarısında hem ev sahibi Bayer Leverkusen hem de konuk takım Bochum, tehlikeli gol pozisyonları yakaladılar. Fakat her iki takımda son vuruşlarda başarılı olamadıkları için aradıkları gol ve golleri ikinci yarıda bulamadılar. Böylece ev sahibi Bayer Leverkusen, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Bochum’u 1 – 0’lık skor ile mağlup etmeyi başardı. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Bayer Leverkusen’de Frimpong, Diaby ve Adli; konuk takım Bochum’da ise Masovic ve Soares maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular. Buna ek olarak ev sahibi Bayer Leverkusen’de Palacios, Hincapie, Paulinho ve Odilonİ konuk takım Bochum’da ise Bockhorn, Pantovic, Ganvoula ve Novothny oyuna daha sonradan dahil olan futbolcular oldular.

Bayer Leverkusen ve Bochum’un Bundesliga’daki Güncel Puan Durumları

Almanya Bundesliga’nın 12. Haftasında oynanan karşılaşmada deplasmanda oynadığı maçtan mağlubiyet ile dönen konuk takım Bochum, haftayı puan alamadan kapatan takımlardan biri oldu. Böylece konuk takım Bochum, Bundesliga’da 13 puan ile on ikinci sırada kaldı. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan ev sahibi Bayer Leverkusen, 3 puanı hanesine yazdırdı. Böylece ev sahibi Bayer Leverkusen, Bundesliga’da puanını 21 yaptı ve kendisine dördüncü sırada yer bulmuş oldu.