beIN Sports Grup’tan Hande Sümertaş Açıklaması

Süper Lig’in yayıncı kuruluşu BeIN Sports Grup, son dönemde tartışılan bir isim olan Hande Sümertaş ile ilgili açıklamalar yaptı. Geçtiğimiz günlerde Beyaz Futbol programında yer alan Ahmet Çakar’ın Handem Sümertaş hakkında yaptığı yorum ve ithamlar yayıncı kuruluş için son damla oldu.

Süper Lig yayıncı kuruluşu olan BeIN Sports Grup Hande Sümertaş için; “Çalışanlarımızdan Sayın Hande Sümertaş’ı hedef alan ve bir süre önce sosyal medya üzerinden başlayıp dün gece Beyaz Futbol programı yorumcusu Ahmet Çakar’ın dayanaktan yoksun ithamları ile devam eden saldırıları, Digiturk olarak en şiddetli şekilde kınıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Süper Lig Yayıncı Kuruluşunun Açıklaması

Süper Lig ‘in yayıncı kuruluşu Beinsports’tan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Çalışanlarımızdan Sayın Hande Sümertaş’ı hedef alan ve bir süre önce sosyal medya üzerinden başlayıp dün gece Beyaz Futbol programı yorumcusu Ahmet Çakar’ın dayanaktan yoksun ithamları ile devam eden saldırıları, Digiturk olarak en şiddetli şekilde kınıyoruz.”

Açıklamaların çalışanlarının güvenliğini tehlikeye sokması ve aynı zamanda suç olarak kabul edilmesinden dolayı bu davranışların kabul edilmez olduğunu ve Hande Sümertaş’ın haklarını korumasında yayıncı kuruluşun her türlü desteği vereceğine yönelik yapılan açıklamaların devamında, “Bu saldırılar her bakımdan kabul edilemez nitelikte olmanın yanı sıra, çalışanlarımızın güvenliğini tehlikeye sokmakta olup doğası gereği suç teşkil etmektedir.

Bu saldırılar aynı zamanda, geçtiğimiz aylardan itibaren kurumumuza ve çalışanlarımıza yönelen, uçuk komplo teorileri ile şiddetin teşvik edildiği mazur görülemez bir taciz eğiliminin devamı niteliğindedir.

Türk spor ve eğlence içeriklerini tanıtmak ve geliştirmek için her gün özveriyle işlerini yapan saygın ve itibarlı insanlardan oluşan çalışanlarımız bir yana, bu şekilde bir davranışa hiç kimsenin maruz kalmasını kabul edemeyiz.” Sözleri yer aldı.

Hukuki Haklar Aranacak

Hande Sümertaş’a karşı yapılan sözlü ve fiziksel saldırıların tamamında takipçi olduklarını ve çalışanlarının hukuki haklarını aramada destek vereceklerini belirten yayıncı kuruluş, “Bu kabul edilemez davranışlara göz yuman herkes suç ortağıdır. Sayın Sümertaş’ın haklarını korumasına yönelik her türlü desteği vereceğimizi, sporda ve toplumda yeri olmayan bu saldırıların takipçisi olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız.” dedi.