BELHANDA GALATASARAY’DA KALACAK MI

1 Temmuz 2017’de resmen Galatasaray camiasına katılan eski Dinamo Kiev oyuncusu Younes Belhanda hakkında önemli gelişmeler yaşanıyor. Faslı futbolcu, hatırlandığı üzere geçtiğimiz sezon sarı kırmızılı takımın taraftarıyla yaşadığı tartışma ile gündeme gelmişti.

Galatasaray’ın efsane teknik direktörü Fatih Terim, Belhanda’yı bu sezon ilk 11’in değişmez ismi yapmasına rağmen, yıldız oyuncunun takımda yer almaya tamam mı yoksa devam mı diyeceği merak konusu olmaya başladı.

2017 yılında Belhanda transferini gerçekleştiren Aslan’da, yıldız golcünün takımdaki geleceği konusunda yeni tartışmalar ortaya çıkmaya başladı. Dinamo Kiev’in eski futbolcusu olan Belhanda sarı kırmızılıların etkili bonservis pazarlığı sayesinde, 9 milyon yerine 8 milyonluk bonservis bedeliyle Galatasaray ile 4 yıllık sözleşmeye imza atmıştı.

Aslında Faslı oyuncu için Galatasaray’dan transfer edileceği haberler ilk olarak 2019 yılında çıkmaya başladı. O zamandaki haberlerde, Galatasaray’ın Younes Belhanda’yı Suudi takımı Al İttihad’a transfer edeceği yazılıyordu. Transfer bedeli olarak ise Suudi takımın hem Galatasaray’a hem de Faslı oyuncuya 7’şer milyon Euro ödeyeceği belirtiliyordu.

Younes Belhanda’nın Al İttihadi’ye olası transferinin yerine önerilen isim ise Portekizli eski Beşiktaş oyuncusu Manuel Fernandes olmuştu. Bir diğer transfer haberi ise 2020 yılında basına yansıdı. O zamanlarda da Faslı futbolcunun takımdaki geleceği merak konusuydu. Fransa’dan yapılan habere göre, yıldız oyuncunun peşine Suudi takımı olan Al Nasr düşmüştü.

TARAFTAR BELHANDA’YA TEPKİLİ

Yetenekli golcü, geçen sezon sarı kırmızılı takımın taraftarıyla yaşadığı gerginlik sonrası takımı bırakma noktasına kadar gelmişti. Fatih Terim ise Aslan taraftarının hala tepkili olduğu Faslı futbolcuyu her defasında bir kez daha kazanmak istediğini göstermişti.

Fakat üst üste verilen bütün şanslara rağmen Alanyaspor ile yapılan kupa müsabakasında yaşananlar hem Fatih Terim’in hem de takım yönetiminin sabrını taşırmaya yetti.

FATİH TERİM’İN BELHANDA KARARI

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan 30 yaşındaki yetenekli futbolcunun futbol çevreleri tarafından sarı kırmızılı takımda kalma olasılığı yüzde 50 olarak tahmin ediliyor. Galatasaray’ın tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim, Faslı futbolcuyu ilk 11’e pek çok defa dahil etmesine rağmen, Belhanda’nın takımdaki geleceği hala tartışma konusu olarak görülmekte. Younes Belhanda’nın takımda kalıp kalmayacağı sezon sonuna kadar sergileyeceği performans ile belirlenecek gibi görünüyor.