Bellona Kayseri Basketbol Uzatmalarda Kazanmayı Bildi

Bellona Kayseri Basketbol 91 – 87 Beşiktaş HDI Sigorta

Kadınlar Basketbol Süperlig’inde Kayseri Kadir Has Spor Salonu’nda karşı karşıya gelen Bellona Kayseri Basketbol ve Beşiktaş HDI Sigorta sahadan galibiyet ile ayrılıp ligin son sıralarından kurtulmayı hedefliyorlardı.

Kıran kırana geçen karşılaşmada her iki ekip de normal sürede birbirine diş geçiremedi ve karşılaşmanın normal süresi 78 – 78 berabere bitti. Ev sahibi takım Bellona Kayseri Basketbol uzatmalarda bulduğu 13 sayı ile karşılaşmadan   91 – 87 galip ayrılmayı başardı.

Bellona Kayseri Basketbol Geriden Gelip Maçı Koparmayı Başardı

Karşılaşmanın ilk dakikalarında 7 -2 öne geçmeyi başaran ev sahibi Bellona Kayseri Basketbol, karşılıklı sayılarla geçen ilk çeyrekte korumayı başardı ve ilk çeyrek 25 – 21 ev sahibi takımın lehine tamamlandı.

İkinci çeyreğe de hızlı başlayan ev sahibi Bellona Kayseri Basketbol, rakibi Beşiktaş HDI Sigorta’ya oyununu kabul ettirdi. Hücum hattında organize ataklarıyla rakibini boğan Bellona Kayseri Basketbol farkı 12 sayıya kadar çıkardı.

İkinci çeyrekte boyunca Bellona Kayseri Basketbol’un katı savunma hattını geçmekte zorluk yaşayan Beşiktaş HDI Sigorta hücumları potadan boş dönmeye devam etti.

İkinci çeyrekte de 20 sayı barajını aşarak 24 sayı bulan Bellona Kayseri Basketbol ilk yarıyı rakibi Beşiktaş HDI Sigorta’ya karşı 49 – 40 üstün kapatmayı başarırken Beşiktaş HDI Sigorta ikinci çeyrekte 19 sayı üretebildi.

Devre arasında ilk yarıdaki şokunu üzerinden atan Beşiktaş HDI Sigorta ikinci yarıya fırtına gibi girdi. Rakibi Bellona Kayseri Basketbol’a sert hücum anlayışını ve takım savunmasını kabul ettiren siyah beyazlı ekip üçüncü çeyrekten 11 – 18 üstün ayırılırken skora bir ara dengeyi getirdi (54-54) ama üçüncü çeyrek 60- 58’lik skorla tamamlandı.

Son çeyrekte kıran kırana mücadele devam etti Beşiktaş HDI Sigorta arka arkaya bulduğu üç sayılık atışlarla skoru 71 – 66’ya getirse de üstünlüğünü koruyamadı ve Kayseri Basktebol’dan Harrggan’ın son saniye sayısı ile karşılaşmanın normal süresi 78 – 78 eşitlikle tamamlandı.

Uzatmada ise iki takımda sayı bulmakta zorlandı ancak Bellona Kayseri Basketbol son dakikada attığı üçlüklerle karşılaşmadan 91 – 87 galip ayrılmayı başardı. Kıran kırana geçen karşılaşmada her iki ekip de normal sürede birbirine diş geçiremedi ve karşılaşmanın normal süresi 78 – 78 berabere bitti. Ev sahibi takım Bellona Kayseri Basketbol uzatmalarda bulduğu 13 sayı ile karşılaşmadan   91 – 87 galip ayrılmayı başardı.