Berkay Vardar’ın Hikâyesi

Beşiktaş’ın sakatlıklarla boğuştuğu dönemde genç oyuncularına da kendilerini gösterme şansı doğdu. Altay maçında Serdar Saatçı gösterdiği performansla öne çıkmış, stoper eksikliği yaşayan Beşiktaş’ın Ajax maçında da formayı garantilemişti.

Ajax maçı öncesinde Beşiktaş ile resmi maça çıkma fırsatı bulamayan Berkay Vardar da sonradan oyuna girerek ilk resmi maçına bir Şampiyonlar Ligi müsabakasında çıkmış oldu. 72. Dakikada oyuna giren oyuncu kendisinden beklenenleri de layıkıyla yerine getirdi ve mağlubiyet üzüntüsü yaşayan taraftarların tesellisi oldu.

Beşiktaş’ta Tribünden Sahaya Berkay

Berkay Vardar’ın hikayesini güzelleştiren olaylardan bir tanesi de kendisinin Beşiktaş tribünlerinde de var olan bir genç olması. Beşiktaş’ın hem iç saha hem de dış sahada destekleyicilerinden biri olduğu ifade edilen Berkay’ın çok tutkulu olduğu takımıyla hem de bir Şampiyonlar Ligi’nde sahaya çıkmış olması oyuncunun geçmişe döndüğünde hatırladığı güzel anılardan biri olacak.

Yazılmaya başlanan bu hikayenin devamının gelmemesi için de bir engel yok. İlk kez Beşiktaş forması giydiği maçta heyecanlı olması normal olan bir oyuncu olarak elinden gelenin en iyisini yapan genç orta saha ikişer kez girdiği hava topu mücadelesi ve ikili mücadelelerin hepsini kazandı ve Ajax’ın farkı açmasını engelleyen oyunculardan birisi oldu.

Bir kez pas arası yapan ve bir kez de top çalma başarısı gösteren Berkay, bundan sonra da Sergen Yalçın’ın forma giymeye aday gördüğü isimlerden biri olacağını kanıtlamış oldu.

Sergen Yalçın Etkisi

Beşiktaş’ın altyapısından yetişen ve yetiştiği kulüpte hem oyuncu hem de teknik direktör olarak başarı gösteren Sergen Yalçın’ın varlığı Berkay Vardar’ın gelişimi adına önemli bir rol oynayabilir. Belirli bir yaşa gelen Atiba Hutchinson ve Josef De Souza’dan boşalacak pozisyonlara talip olacak olan Berkay Vardar’ın bu oyunculardan ve hocasından öğrenecekleri hem Beşiktaş’a hem de kendi kariyerine olumlu etkiler sağlayacaktır.

Bu sezon kiralanan Can Bozdoğan ile birlikte orta saha rotasyonunun en genç ismi olan Berkay’ın rotasyona gidilen maçlarda bulduğu fırsatları değerlendirmesi oldukça önemli. Forma adaleti konusunda oldukça başarılı olan ve kalede Ersin Destanoğlu ve sol bekte Rıdvan Yılmaz’a gözünü kırpmadan forma veren Sergen Yalçın, eğer yapabileceğine inanırsa Berkay’a da forma vermekten sakınmayacaktır.