BEŞİKTAŞ 3 PUANI 3-0’LIK SKORLA KAZANDI

Süper Lig’in 25. haftasında Beşiktaş haftanın son gününde maçını oynadı ve rakibini deplasmanda yenerek 3 puanı kendi hanesine yazdırdı. Gençlerbirliği ile Eryaman Stadı’ndan karşı karşıya gelen Beşiktaş rakibini 3-0 yenerek 51 puana ulaştı ve sıralamada ezeli rakiplerinin yanına yerleşti.

25. haftanın son maçı dün, 15 Şubat Pazartesi günü saat 16.00’da Gençlerbirliği’nin evinde Eryaman Stadı’nda oynandı. Gençlerbirliği için oldukça önemli bir maçtı. Çünkü Başkent temsilcisi Süper Lig’den düşme tehlikesiyle karşı karşıyaya. Bu maçı kazandığı zaman tehlike bölgesinden çıkamayacaktı fakat biraz olsun çıkma bölgesine yaklaşacaktı.

Beşiktaş rakibine asla izin vermedi ve kara kartal 3-0’lık skor ile ev sahibi takım Gençlerbirliği’ni onun evinde yendi. Beşiktaş’ın golleri 4., 89 ve 94. dakikada geldi. Cenk Tosun maçta 2 gol atarak 3 yıl aradan sonra Süper Lig performansı ile tüm taraftarların ve Beşiktaş yönetimin gönlünde tekrar tekrar taht kurdu.

BEŞİKTAŞ 51 PUANLA RAKİPLERİNİN PUANIYLA EŞİTLENDİ

Maç Beşiktaş için çok hızlı başladı, karşılaşmanın henüz 4. dakikası olmuşken Beşiktaş gol perdesini açtı. Kara kartal Beşiktaş’ın ilk golünü Rachid Ghezzal attı. Beşiktaş 4. dakikada bulduğu ilk golün ardından daha da bastırdı fakat maçın ilk 45 dakikasında başka bir gol pozisyonu olmadı.

Maçın ikinci yarısında Gençlerbirliği’nin hedefi skoru eşitlemekti fakat bir türlü bunu başaramadı. Beşiktaş’ta uzun süre gol pozisyonu bulamayınca Sergen Yalçın duruma müdahale etti ve Çarşı taraftarlarının çok beklediği transfer Cenk Tosun maça girdi. 62. dakikada maça giren Cenk Tosun çok geçmeden gol pozisyonları ile takımını buluşturdu.

Maçın 89. dakikasında Cenk Tosun müthiş karlı bir maçta ilk golünü buldu ve Beşiktaş skoru 2-0 yaptı. Cenk Tosun 3 yıl aradan sonra Süper Lig turnuvasında çıktığı ilk maçta ilk golünü bularak takımı için oldukça duygular anlara neden oldu. Çok geçmeden Cenk Tosun, Beşiktaş’ın Tosun Paşa’sı ikinci golünü attı ve Gençlerbirliği‘nin kalesi bir kez daha havalandı.

BEŞİKTAŞ YENİDEN LİDER YARIŞINDA

Cenk Tosun çıktığı ilk maçta 2 gol atarak takımı Beşiktaş’ı mutlu mesut etti. 3-0’lık ezici bir skor ile yendikleri Gençlerbirliği’nin ardından 3 puanı hanesine yazdıran Beşiktaş 51 puana ulaşarak ezeli rakipleri ile aynı puana ulaştı. Beşiktaş şampiyonluk yolu için her hafta karşı karşıya geleceği rakiplerini yenmek zorunda. Liderlik ve şampiyonluk yarışı uzun zaman sonra ilk kez bu kadar kafa kafaya ve her hafta heyecanlı bir hale büründü.

42. haftaya kadar sonuçlar nasıl değişecek spor severlere nasıl haftalara tanık olacak oldukça merak konusu.