BEŞİKTAŞ 64 PUANDA KALDI

Ben Toto Süper Lig’in 32. haftasında siyah-beyazlı Beşiktaş ekibe deplasmanda Kasımpaşa’nın konu oldu. Milli maç arasından sonra oynanacak olan ilk maçta Beşiktaş ekibi deplasmandaki bu maçı kazanmak istiyordu. Maç için eksiklikleri olmasına rağmen tüm hazırlıkları tamamlayan Sergen Yalçın’ı öğrencileri bu maçı kazanmak için sahaya çıkmıştı fakat ne yazık ki kaybetti.

KASIMPAŞA BEŞİKTAŞ’I 19. DAKİKADA YENDİ

Ev sahibi takım Kasımpaşa 2.01 maç oldukça baskın ve aktif bir şekilde başladı. Kasımpaşa ekibi hücumları ve ataklar ile Beşiktaş’ı daha ilk dakikalarda zorladı ve ilk gol maçın yarısına bile gelmemişken Kasımpaşa ekibinden atıldı.

Maçın ilk golü Kasımpaşa’da ceza sahası dışarısında vurdu şutun kale ile buluşmasıyla olduk. Kasımpaşa ekibi 19. dakikada Aytaç Kara ile ilk golü ve galibiyeti getiren golü bulduk. O dakikadan sonra Beşiktaş skor eşitlemek için ne kadar bastırmış olsa da skor da herhangi bir değişiklik olmadı. Kasımpaşa gibi hem hücumuyla Beşiktaş’a zorluyor hem de savunmasıyla gelen tüm ataklara geri püskürtüyordu.

Beşiktaş ekibi maçın 19. dakikasından sonra kalesini daha iyi kurumaya başlamış olsa da ne yazık ki eşitliği sağlayan gol atamadığı için bir puan kazanmak yerine üç puan kaybetti. Maçın ilk yarısında başka bir koordinasyon olmadığı için 1-0’lık Kasımpaşa’nın üstünlüğü ile ilk 45 dakika tamamlandı.

BEŞİKTAŞ KAYBETTİ

Maçın ikinci yarısında Beşiktaş 54. dakikada bir penaltı vuruşu ile karşı karşıya kaldı. Beşiktaş’ın ceza sahası içerisinde yapılan faulun ardından hakem Halil umut Kasımpaşa lehine bir penaltı kararı verdi. Penaltı vuruşunu başarısız bir şekilde tamamlayan Kasımpaşa ekibi skoru değiştirmedi. Kaleci ersin penaltı vuruşunu kurtararak oldukça başarılı bir performansa imza attı. Beşiktaş o dakikadan sonra hücum ile Kasımpaşa’nın üstüne gitse de toplar ya direkten döndü ya da dışarıya gitti. Kasımpaşa savunmasıyla Beşiktaş’ı geri püskürtse de Beşiktaş bastırmaya devam etti fakat toplar bir türlü kale ile buluşmadı.

Maç sonucunda Kasımpaşa üç puanı alarak 49 puanla altıncı sırada yerini aldı Beşiktaş ile yine birinci sırada 64 puanda kaldı. Gelecek hafta her iki takımın da maçları var ve her iki takımda yine galibiyeti aramak için sahaya çıkacak. Beşiktaş önemli bir avantajı kaybetti ve ezeli rakipleri ile arasındaki farkı açabilecekken arasındaki farkı açmadan 32. haftayı kapattı.