BEŞİKTAŞ AJAX’TAN 2 GOLLÜK DARBE ALDI

Şampiyonlar Ligi temsilcimiz Beşiktaş Hollanda temsilcisi Ajax karşısında 2-0 mağlup oldu. Maça çok fazla eksik oyuncu ile çıkan Beşiktaş son haftalarda hem Süper Lig’de hem de Şampiyonlar Ligi maçında eksik oyuncu gazabına uğradı.

Sakatlıkların almış başını gitmiş bir hal aldığı Beşiktaş’ta Ajax maçı da beklentinin çok altında kaldı. Beşiktaş her ne kadar kazanmak istese de 90 dakika boyunca sonucu değiştiren bir noktaya ulaşamadı.

BEŞİKTAŞ İSTEDİĞİNİ ALAMADI

Maçı kazanmak için sahaya çıkan Beşiktaş olsa da Sergen Yalçın ve öğrencileri maçta istenilen performansı gösteremedi. Maç boyunca tempoyu yüksek tutmaya çalışan bir Beşiktaş ilzemiş olsak da topla Beşiktaş çok az buluştu.

Ev sahibi takım Ajax topla çok daha fazla oynadı ve top genelde Beşiktaş’ın ceza sahası içerisinde yer aldı. Maçın ilk golü de karşılaşmanın başında geldi sayılır. 17. Dakikada Berghuis atağa kalktı ve topla buluşunca topu Beşiktaş’ın kalesine gönderdi.

Maç 17. Dakikada 1-0’lık Ajax sonucu ile oldukça hareketlendi. Beşiktaş ne kadar çabalasa da top temsilcimizin ayağında çok az duruyordu. Beşiktaş başarılı olmak isterken tam tersi bir performans sergilemek durumunda kaldı.

Teknik direktör Sergen Yalçın eksik kadrosu ile başarılı olamadı. Maçın ilk golü 17. Dakikada Ajax takımında Berghuis’ten geldi. İkinci golde Berghuis’in asistliğinde Haller’den geldi. Maçı kazanmak için sahaya çıkan Ajax her dakika rakibinin önündeydi ve topun tek sahibiydi adeta.

BEŞİKTAŞ PUANSIZ DÖNDÜ

Kartal Beşiktaş deplasmandan puan almadan ve mağlubiyetle döndü. Bir sonraki grup maçında rakibi ile oynayacağı maçı kazanmak durumunda olan Beşiktaş iyi hazırlanmak istiyor. Süper Lig’de 8. Haftadan sonra milli maç arasına girilecek ve Beşiktaş bu arayı sakat oyuncularının tedavilerine ağırlık vererek geçirecek.

Beşiktaş kazanmak ve Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olmak istiyor. Sonraki maçlar için önüne bakacak ve iyi bir hazırlık sürecine başlayacak. Başka bir Beşiktaş izleyebilirdik oyuncular eksik olmasa.