BEŞİKTAŞ CENK TOSUN’A KAVUŞTU

Siyah beyazlı ekip Beşiktaş, uzunca bir süre uğraş verdiği Hulk transferinde bir büyüme kaydedemezken, bu kere ibreyi Cenk Tosun’a yöneltti. Teknik direktör Sergen Yalçın’ın bir forveti ekibine dahil etmek istediği bilinirken, İngiltere’den Beşiktaş için müjdeli haber geldi. O isim, Cenk’in ayrılığına izin verdiklerini açıkladı.

Milli star Cenk Tosun ile alakalı son dakika gelişimleri yaşanıyor. Everton menajeri Carlo Ancelotti, Cenk Tosun ile alakalı flaş bir izahat yaptı. Beşiktaş’tan Ocak 2018’de Everton’a üstün dereceli bedelle geçirme olan Cenk Tosun, Mavi Beyazlı ekipte ilk senesinde adından laf ettirmeyi başarmıştı.

Dün yapılan açıklamalar ile transfer resmileşti ve Cenk Tosun tekrar yuvasına geri döndü.

EVERTON PERFORMANSI

Henüz ilk senesinde Everton’da 14 maçta forma giyen Cenk Tosun 5 gol atıp bütün dikkatleri üstüne çekmiş ve takımdaki yerini güvence dibine almıştı. 2018-2019 sezonuna da iyi bir giriş icra eden Cenk Tosun, 29 kere giydirilmiş olduğu Everton formasıyla 4 gol atıp 3 asist yapmış ama geçirdiği sakatlık sonrası ortalama 1 sene formasından uzak kalmıştı.

Geçtiğimiz sezonu bir başka İngiliz ekibi Crystal Palace takımında kiralık geçiren Cenk Tosun yeni takımında iyi bir başlangıç pasa da yaşadığı talihsiz sakatlık nedeniyle uzun bir süre takımından ve sahalardan uzak kalmıştı.

Everton’da Teknik patronluk görevine İtalyan efsane isim Carlo Ancelotti’nin gelmesinden sonra fazla forma şansı bulamayan Cenk Tosun, ara transferin döneminin sona ermesine günler hatta saatler kala takımdan ayrılma mesajı göndermişti. Cenk, yapmış olduğu açıklamada Beşiktaş’a dönmeye hazır bulunduğunu ve Everton ile siyah beyazlıların anlaşmasının bunun için ehil olacağını aktarmıştı.

ANCELOTTİ’NİN YORUMLARI

Everton menajeri Carlo Ancelotti de geçirme operasyonu ile alakalı flaş açıklamalarda bulundu. Dünyaca meşhur teknik erkek bu girişimi doğruladı. Ancelotti, Cenk’in kiralık da olsa ayrılmasına tasdiklama verip vermeyeceği sorusuna, Buna şu anda dürüstçe yanıt veremeyeceğini, bir ihtimal Cenk Tosun yerine bir başka fırsat bulup bulamayacağımızı da tartışabileceklerini, normal olarak bu mevzuda biçare olmadıklarını, Richarlison ile de oynayabileceklerini, daha ilkin forvetsiz de oynadıklarını ve Wolves’e karşı kazandıklarını, Önemli olanın bu bulunduğunu belirtti.

Cenk’in bu zamanda oynama isteği bildiğini ve birtakım kulüplerle görüştüğünü ancak, harbiden hangi kulüple görüştüğünü bilmediğini söylerken ayrılmak bekliyorsa buna izin vereceğini belirtti. Cenk, Milli Takım için (Ertelenen Euro 2020 turnuvasına) hazırlanmak ve bu fırsatı kaçırmamak istiyor.