Beşiktaş Daniel Amartey Transferinde Mutlu Sona Ulaştı

Siyah beyazlı kulüp, ekonomik sıkıntılardan dolayı transfer yapamıyordu. Beşiktaş, son olarak Halil Dervişoğlu ile ilgileniyordu. Kulübünü bonservis bedeli konusunda ikna eden Beşiktaş, oyuncu ile anlaşamadı. Halil Dervişoğlu, Beşiktaş’tan yıllık bir milyon Euro istedi. Beşiktaş ise oyuncuya en çok 500 bin Euro verebileceğini söyledi. Sonuç olarak, bu transfer de suya düştü.

Stoper Sorunu Daniel Amartey ile Çözülecek

Beşiktaş’ın başarılı teknik direktörü Şenol Güneş, sezonun tamamlanmasıyla birlikte yönetim ile bir görüşme gerçekleştirdi. Deneyimli teknik adam, yönetimden sol kanat, sağ stoper, merkez orta saha ve on numara transferlerinin bir an önce bitirilmesini istedi. Buna ek olarak, mümkün olduğu takdirde kadroya bir de yedek kaleci ve santrafor eklenmesini talep etti. Fakat, Beşiktaş, maddi sıkıntılardan dolayı söz konusu isteklerin hiçbirisini yerine getiremedi. Yalnızca Somaspor’dan Emrecan Bulut’u kadrosuna katabildi.

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Beşiktaş’ın kadrosunda Omar Colley, Tayyip Talha Sanuç, Necip Uysal, Romain Saiss, Emrecan Uzunhan ve Francisco Montero gibi stoperler bulunuyor. Bu isimlerden Tayyip Talha Sanuç’un ciddi bir sakatlığı bulunuyor. 1999 doğumlu oyuncu, Kasım ayına kadar forma giyemeyecek. Buna ek olarak, Emrecan Uzunhan ve Francisco Montero ile yollar büyük ihtimalle ayrılacak. Romain Saiss’in durumu belirsizliğini koruyor. 1990 doğumlu oyuncu, takımdan ayrılmak istiyor. Beşiktaş ise oyuncuyu 5 milyon Euro karşılığında satmak istiyor. Sonuç olarak, Beşiktaş’ın her halükarda stopere ihtiyacı olduğunu söyleyebiliriz.

Beşiktaş, çok uzun süreden bu yana Daniel Amartey ile ilgileniyordu. Leicester City ile olan sözleşmesi sona eren ve 30 Haziran 2023 tarihinden bu yana boşta olan Daniel Amartey, kendisine gelen teklifleri değerlendiriyordu. Beşiktaş, oyuncunun kapısını Mayıs ayında çaldı. Oyuncuya mütevazi bir teklif sunuldu. Daniel Amartey, diğer teklifleri değerlendirmek istediğini söyleyerek Beşiktaş’a olumsuz cevap verdi. Aradan iki ay geçti. İstediği teklifleri alamayan Ganalı stoper, Beşiktaş’ın teklifine evet dedi. 1994 doğumlu oyuncu, önümüzdeki günlerde İstanbul’a gelerek kendisini üç yıllığına Beşiktaşlı yapan sözleşmeye imza atacak.

Daniel Amartey Süper Lig’de Fark Yaratabilecek Bir İsim!

21 Aralık 1994 tarihinde dünyaya gelen oyuncu 1.86 boyunda olmakla beraber çok güçlü bir fiziğe sahiptir. Gana milli takımının formasını bugüne kadar 51 defa giymiştir. Güncel Transfermarkt değeri 12 milyon Euro’dur.

Daniel Amartey, futbola ülkesinin kulüplerinden International Allies FC’de başladı. 2013 yılının Ocak ayında İsveç’in Djurgarden kulübüne transfer olarak Avrupa’ya ilk adımını attı. FC Kopenhag macerası çok iyi geçen oyuncu, kendisini Premier Lig’in iddialı ekiplerinden birisi olan Leicester City’de buldu. 7.5 yıldır bu kulüpte top koşturan oyuncu, takımının Premier Lig’e düşmesi dolayısıyla takımdan ayrılma kararı aldı. Beşiktaş, bu oyuncuyu transfer ettiği takdirde sağ stoper sorununu temelli çözebilir.