BEŞİKTAŞ DEVRE ARASINDA DEĞİŞİYOR

Kara kartal ‘ da süper lig de sezonun ilk yarısını beklentilerin gerisinde tamamlayan Beşiktaş devre arasında kadroda büyük değişikliklere gitmeye hazırlanıyorlar.

Siyah beyazlı takım da kadroya katılacak oyuncular olduğu gibi yollarında ayrılması beklenen isimler ile de vedalaşacaklar.

Kadrosuna iki oyuncu ile güçlendirmek isteyen siyah beyazlı takım Beşiktaş öncelikli olarak kadro dışı kalan oyuncuları A. Ljajic, Douglas, N’Sakala, Lens ile yolları ayırmak istiyorlar.

SEZONUN İLK YARISINDA ALINAN KÖTÜ SONUÇLAR PLANLARI DEĞİŞTİRDİ

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ ta yeni sezona büyük beklenti ile giren takım hem süper lig de hem de şampiyonlar liginde alınana kötü sonuçlar sonun da takımın kötü giden formu sezonun ilk yarısında takımı bir hayli aşağıya çekti.

Devler liginde büyük umutlar ile kadrosuna yıldız isimler katarak güçlendiren siyah beyazlı takım planları istedikleri gibi gitmedi. Devler liginde grup aşamasını puansız olarak son sırada tamamlayan kara kartal’ da büyük hayal kırıklığı yaşandı.

Süper lig de ise erken havlı atan takımlardan birisi olan Beşiktaş ligin ilk yarısını 28 puan ile 7. Sırada tamamlayarak lider Trabzonspor ile de 18 puan lık farkın açılmasına engel olamadılar.

İki kulvarda da alınana kötü sonuçlar beraberinde teknik direktör Sergen Yalçın ile de yollarını ayırmak zorunda kaldılar.

BEŞİKTAŞ DEVRE ARASI TRANSFERİ İÇİN DÜĞMEYE BASTILAR

Siyah beyazlılar da takımın ilk yarıda ki performansı sonun da başkan Ahmet Nur Çebi devre arasında takıma neşteri vuracak.

Devre arasında transfer yapa bilmek için yabancı oyuncularından kurtulması gereken siyah beyazlı takım hem mali açıdan rahatlamak hem de kadrosunda yer açmak için bazı oyuncuları ile de yollar ayrılacak.

Sezon başından beri kadro dışı kalan oyuncuları gönderilecek listesinde ilk sırada yer alıyorlar. Sözleşmeleri devam ettiği için takım dan ayrılmaya sıcak bakmayan oyuncular takımdan ayrı olarak Antrenmanlarına devam ediyorlar.

Kadro dışı kalan oyuncularına ciddi bir yıllık ücret ödeyen siyah beyazlı yönetim ilk olarak A. Ljajic, Douglas, N’Sakala, Lens ile yollarını ayırmak istiyorlar.

Kadro dışı kalan bu oyuncularından A. Ljajic, Douglas, N’Sakala, Lens ‘in siyah beyazlı takıma yıllık maliyetleri 6,8 Milyon Euro.

4 oyuncuya da teklif gelmesi halinde siyah beyazlı takımın yönetimi hemen yollarını ayıracaklar.

HIRVAT STOPER SEZON SONUN DA SERBEST KALIYOR

Beşiktaş ‘ın savunmasında görev alan 32 yaşında ki Hırvat Stoper Domagoj Vida 30 Haziran 2022 yılında sözleşmesi sona erecek.

Bonservis bedeli ödemeden kadrosuna kattıkları tecrübeli Stoper Domagoj Vida Beşiktaş ‘ tan yıllık 3 Milyon Euro maaş ve imza parası olarak da 1,5 Milyon Euro ve menajerine ise 1,2 milyon Euro ödemişlerdi.

Siyah beyazlı takım da yönetimin devre arasında gelecek olan teklifleri değerlendirmek isteyerek oyuncusundan para kazanmak istiyorlar.