Beşiktaş Evinde Güldü

ING Basketbol Süper Ligi’nin 27. haftası erteleme maçında Beşiktaş Icrypex, kendi sahasında Bahçeşehir Koleji’ni konuk etti. İki takım arasındaki bu maçı Beşiktaş Icrypex, 83 – 77 kazanmayı başardı. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden başantrenör Zafer Aktaş gözetimindeki Bahçeşehir Koleji, ING Basketbol Süper Lig’in bu sezon 18. Mağlubiyetini almış oldu.

Öte yandan kendi evinde oynadığı maçı kazanan başantrenör Ahmet Dursun Kandemir önderliğindeki Beşiktaş Icrypex, ING Basketbol Süper Ligi’nde bu sezon 16. Galibiyetini elde etmiş oldu. Ayrıca iki takım arasındaki bu maçın en skorer isimleri ise Bahçeşehir Koleji’nde attığı 20 sayı ile İsmet Akpınar ve 18 sayı ile Vladimir Stimac olurken; Beşiktaş Icrypex’te attığı 25 sayı ile Şehmus Hazer, 17 sayı ile James Blackmon Jr. ve 14 sayı ile Marell Johnson oldu.

Maçın Detayları

ING Basketbol Süper Ligi’nin 27. haftası erteleme maçında Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde Beşiktaş Icrypex ile Bahçeşehir Koleji karşı karşıya geldi. Maçın ilk çeyreiği başa baş bir mücadeleye sahne oldu ve Beşiktaş Icrypex, birinci periyotu 26 – 24 önde kapattı. Maçın ikinci çeyreğinde ise hücumda daha etkili olan taraf konuk takım oldu ve böylelikle Bahçeşehir Koleji, ikinci periyotu 46 – 48 önde tamamladı. Maçın üçüncü çeyreğide çekişmeli bir oyuna sahip oldu ve Bahçeşehir Koleji, üçüncü periyotu 60 – 63 önde bitirdi. Maçın dördüncü ve son çeyreğinde ise hücumda etkinliğini arttıran ve rakibine kolay sayı şansı vermeyen Beşiktaş Icrypex, karşılaşmayı 83 – 77 kazanmayı başardı.

Sayı Dağılımı

ING Basketbol Süper Ligi’nin 27. haftası erteleme maçında Beşiktaş Icrypex, kendi evinde Bahçeşehir Koleji’ni 83 – 77 yendi. İki takım oyuncularının maç sonundaki sayı dağılımları ise şöyle oldu: Beşiktaş Icrypex’te Şehmus Hazer 25, Blackmon 17, Furkan Haltalı 6, Johnson 14, Berry 12 ve Alperen Şengün 9 sayı atarken; Bahçeşehir Koleji’de Evans 2, Jones 7, İsmet Akpınar 20, Jankovic 5, Stimac 18, Erkan Yılmaz 10, Thomas Akyazılı 6, Aldridge 5, Burak Can Yıldızlı 2 ve Rıdvan Öncel 2 sayı attı.