Beşiktaş Faslı Stoperi İle Vedalaşıyor

Siyah beyazlı takım Beşiktaş bu sezonu kupasız tamamlayarak geride bırakan takımlardan oldular.

Süper lig de liderliği sarı kırmızılı rakibi Galatasaray’ a Türkiye Kupasını ‘ da sarı lacivertli rakibi Fenerbahçe ‘ya kaptıran kara kartal gelecek sezona güçlü girmek için transfer çalışmalarına yoğunlaşmış bir sekil de devam ediyorlar.

Spor Toto Süper Ligi 3. sırada bitiren ve UEFA Avrupa Konferans Ligi’ne 2. ön eleme turunda katılacak Beşiktaş Şenol Güneş’in sezonun erken açılacak olması nedeniyle transferin hızlı yapılması gerektiğini söylese de henüz kara kartal da beklenen transferler gerçekleşmedi.

Beşiktaş ‘ta gelecek sezon kadroda düşünülmeyen ve takımdan ayrılmak isteyen 33 yasındaki Faslı stoper Romain Saiss’ in ayrılmak istemesi nedeni ile stoper bölgesi için transfer çalışmalarına devam ediyorlar.

Siyah beyazlı takımın tecrübeli teknik patronu olan Şenol Güneş Beşiktaş’tan ayrılmak isteyen Faslı stoper, gidişine onay verilmesi ve transferinde kolaylık sağlanmasını talep etti.

3 gün önce İstanbul’a gelen 33 yaşındaki oyuncu sakatlığı nedeniyle antrenmanlara katılmadı. Faslı stoperin yurt dışı kamp kadrosuna dahil edilmesi beklenmiyor.

Romain Saiss için Fransız kulübü olan Marsilya’ nın tecrübeli oyuncuyu kadrosuna katmak istiyorlar. Fransız ekibi Marsilya bu transfer için siyah beyazlı takıma 2,5 Milyon Euro gibi bir bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna katmak isteseler de Beşiktaş bu tekliflere düşük bulduğu için geri çevirmişlerdi.

Marsilya ‘ ya ret cevabı veren kara kartal da Suudi Arabistan temsilcisi Al Ittihad’ın devreye girdiği ileri sürüldü. Beşiktaş’ın transferde 4 milyon Euro beklediği kaydedilirken, Arabistan ekibinin bu rakamı verebileceği belirtiliyor.

ROMAİN SAİSS BU KEZ AYRILIYOR DİYEBİLİRİZ

33 yasındaki Faslı stoper Romain Saiss siyah beyazlı takımın elinden çıkarmak istediği oyucularından birisi.

Kariyer sonuna gelen tecrübeli isim ile de yeni sözleşme yenilemek istemeyen kara kartal stoper bölgesi için birçok isim ile görüşmelere de devam ediyorlar.

Fransız ekibi Marsilya siyah beyazlılara 2,5 Milyon Euro gibi bir bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna katmak isteseler de Beşiktaş bu tekliflere düşük bulduğu için ret yanıtlarını vermişlerdi.

Marsilya ‘ ya ret cevabı veren kara kartal da Suudi Arabistan temsilcisi Al Ittihad bu kez Faslı stoper için kapılarını çaldı.

Kadrosuna katmak istedikleri 33 yasındaki Faslı stoper Romain Saiss Al Ittihad Beşiktaş ın istediği rakamı vermeye hazır olurken Faslı stoper de ayrılık için artık gün sayıyor.

ROMAİN SAİSS SEZONU NASIL GEÇİRDİ?

33 yasındaki Faslı stoper Romain Saiss bu sezon siyah beyazlı forma ile 26 karşılaşmada süre aldı. Sezonu 1 gol 1 asist ile tamamladı.

Beşiktaş’ta 1 yılı opsiyonlu 2 yıl daha sözleşmesi olan 33 yasındaki Faslı stoper Romain Saiss yeni sezon öncesinde siyah beyazlı takım ile antrenmanlara da çıkmayarak ayrılma durumunun kesinleştiğini göstermiş oldu.