Beşiktaş – Galatasaray Derbisi Öncesi Kötü Haber

Beşiktaş’ta 2020 – 2021 sezonunun en büyük hayal kırıklığı Adem Ljajic oldu. 6,5 milyon Euro bonservis bedeli ile İtalyan ekibi Torino’dan 1 Temmuz 2019’da transfer edilen Adem Ljajic özel hayatında yaşadığı sorunlar nedeniyle futboldan koptu.

Beşiktaş’a Kötü Haber İtalya’dan Geldi

Beşiktaş’ta 2020 – 2021 sezonunun en büyük hayal kırıklığı Adem Ljajic oldu. 6,5 milyon Euro bonservis bedeli ile İtalyan ekibi Torino’dan 1 Temmuz 2019’da transfer edilen Adem Ljajic özel hayatında yaşadığı sorunlar nedeniyle futboldan koptu.

Eski sevgilisi Sofia Milosevic’i bir türlü unutamayan, bundan dolayı alkol ve disiplin sorunları yaşayan Adem Ljajic, 2019 – 2020 sezonunun sonlarına doğru agresif oyunu nedeniyle arka arkaya kartlar görünce yönetim tarafından uyarılmış ancak bu uyarılara kulak asmayınca ilk 11’deki yerini kaptırmıştı.

2020 – 2021 sezonuna yedek kulübesinde başlayan ve siyah beyazlı takımda en çok maaş alan oyunculardan biri olan (bonuslarla birlikte yaklaşık 3 milyon Euro yıllık kazanç) Adem Ljajic sezon başında defalarca gerek kulüp başkanı gerekse teknik direktör Sergen Yalçın tarafından uyarıldı. Uyarılara kulak asmayan alkol ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarına devam eden yıldız oyuncu son olarak idmanlardan sakatlığını bahane edip kaçmaya başlayınca teknik direktör Sergen Yalçın tarafından kadro dışı bırakılmıştı.

Yalnızca 131 Dakika

Süper Lig’de bu sezon yalnızca 131 dakika görev alan ve 5 maçta forma şansı bulan Adem Ljajic takımı adına ne gol ne de asist katkısı sağlayamadı. Tüm bunların yanında disiplin sorunları nedeniyle kendini kadro dışı bırakılmaya zorlayan takımın 10 numarası, sıkışık fikstüre sahip zorlu 2020 – 2021 sezonunun ilk yarısında takımını yalnız bıraktı.

Eski ekibi Torino, 30 yaşındaki hücum oyuncusunu yeniden gündemine aldı. İtalyan ekibinin yönetimi futbolcuyu yeniden takımda görmek isterken; Süper Lig’de oynanacak Galatasaray derbisi öncesi Beşiktaş’a kötü haber Torino teknik direktörü Davide Vagnati’den geldi.

İtalyan ekibinin teknik direktörü takıma disiplin ve alkol sorunları sebebiyle katkı sağlayamayacağını düşündüğü Adem Ljajic transferinden vazgeçti. 10 numara pozisyonundaki açığı doldurmak isteyen çizme temsilcisi transferde Jsmin Kurtic’e yöneldi.

İtalyan ekiplerinden Parma forması giyen Slovenyalı futbolcu için Torino yönetimi harekete geçti. Bu pozisyonu daha istikrarlı bir futbolcu ile doldurmak isteyen Torino’nun ara transfer dönemimde Jsmin Kurtic’i kadrosuna katması bekleniyor.