Beşiktaş Gurbetçi Oyuncunun Bonservisi Alınacak

Geçen sezonun Süper lig şampiyonu olan Beşiktaş, Yaz transfer dönemini de haraketli geçirmiş önemli takviyelerde bulunmuştu. Şampiyonlar ligi için başarı isteyen siyah beyazlılar, Süper lig içinde iyi bir kadro kurmuştu.

Siyah beyazlılar kurulan kadroda genç oyunculara da yer verdi. İşte bu genç oyunculardan biri olan Schalke 04 forması giyen Can bozdoğan.

Sergen Yalçın Onay Verdi

Son şampiyon Beşiktaş’ın teknik direktörü Sergen Yalçın Schalke 04’ten kiralık satın alma opsiyonu ile kadroya katılan gurbetçi orta saha Can Bozdoğanın satın alma opsiyonunun kullanılması için onay verdi. Teknik Direktör Sergen Yalçın 20 yaşındaki orta saha oyuncusunu beğendiği için bonservisi ile takıma katılmasını arzu ediyor.

Can İstikrarlı

20 yaşındaki orta saha oyuncusu Can antrenmanlarda gösterdiği istikrarın yanı sıra oynadığı karşılaşmalarda takım ve maç fark etmeksizin sahada hep bir istikrar koydu. Bu istikrarı onun Hocasının gözüne girmesine sebep oldu ve satın alma opsiyonu ile takıma katılması konusunda hamle yapılması kararlaştırıldı.

Teknik Direktör Sergen Yalçının oyuncu ile ilgili oyuncunun antrenmanlarda etkili bir oyun sergilediği ve hırsını beğendiği oyuncunun Fiziksel, teknik ve oyun görüşü ile iyi bir orta saha oyuncusu olduğu ve iyi bir sol ayağa sahip olması beğeni topluyor.

Bu özellikleri bir araya geldiğinde Can Bozdoğanın gelecek vaat eden bir orta saha oyuncusu olduğu ve bu büyük potansiyelin takıma kazandırılması transfer planlamaları arasında. Orta saha oynayan oyuncusunun sezon boyunca performansı mercek altına alınacak ve sezon sonunda opsiyonu olan 1,8 milyon Euro ödenerek bonservisi ile takıma katılacak.

Can Bozdoğan

Türk Asıllı Alman orta saha oyuncusu Can Bozdoğan 5 Nisan 2001 de Almanya’nın Köln şehrinde dünyaya geldi. 1,74 m boyunda olan sol ayaklı oyuncunun bonservisi Alman ekibi Schalke 04’te bulunuyor. Doğduğu Şehir olan Köln altyapısında top koştururken Schalke 04 U19 takımına 700 bin Euro karşılığında transfer edildi.

2020 yılında a takıma yükselme başarısı gösteren orta saha oyuncusu Schalke 04 A takımı ile geçirdiği bir sezonun ardından Süper lig ekibi Beşiktaş’a transfer oldu.