Beşiktaş Icrypex TOFAŞ’ı Devirdi ve Yarı Finale Yükseldi

ING Basketbol Süper Ligi play-off çeyrek final ikinci maçında Beşiktaş Icrypex, 16 Mayıs Pazar günü kendi sahasında TOFAŞ’ı konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi ev sahibi Beşiktaş Icrypex, 82 – 79’luk skorla kazanan taraf oldu. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden TOFAŞ, play-off turunda elenmiş oldu.

Öte yandan kendi evinde oynadığı maçı kazanan Beşiktaş Icrypex ise yarı finale yükselerek Anadolu Efes ile eşleşmiş oldu. İki takım arasındaki bu mücadelenin en skorer oyuncuları TOFAŞ’ta attığı 19 sayı ile Purcell, 14 sayı ile Tarik Phillip ve 13 sayı ile Semaj Christon olurken; Beşiktaş’ta attığı 20 sayı ile Şehmus Hazer, 19 sayı ile Ercan Osmani ve 13 sayı ile James Blackmon Jr. oldu.

Beşiktaş Icrypex ve TOFAŞ Maçının Detayları

ING Basketbol Süper Ligi play-off çeyrek final ikinci maçında İstanbul Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde Beşiktaş Icrypex ile TOFAŞ kozlarını paylaştı. Maçın birinci periyotunu Beşiktaş Icrypex, 29 – 20 önde tamamladı. Karşılaşmanın ikinci periyotunu da ev sahibi Beşiktaş Icrypex, 43 – 39 önde kapattı.

Müsabakanın üçüncü periyotunu da Beşiktaş Icrypex, 61 – 54 önde bitirdi. Mücadele boyunca üstünlüğünü sürdüren Beşiktaş Icrypex, karşılaşmadan 82 – 79 galip ayrılmayı başardı. Öte yandan bu maçtan önce Beşiktaş Icrypex’te, milli basketbolcu Alperen Şengün, ‘Sezonun En Değerli Oyuncusu’ ödülünü aldı. Alperen Şengül’e ödülünü Türkiye Basketbol Federasyonu Erkek Ligleri Direktörü Derya Yannier verdi.

Beşiktaş Icrypex ve TOFAŞ Maçında Oyuncuların Sayı Dağılımı

ING Basketbol Süper Ligi play-off çeyrek final ikinci maçında Beşiktaş Icrypex, kendi sahasında konuk ettiği TOFAŞ’ı 82 – 79 yendi. İki takım oyuncularının maç sonundaki sayı dağılımı ise şöyle oldu: TOFAŞ’ta Zubcic 5, Berkan Durmaz 8, Berk İbrahim Uğurlu 8, Phillip 14, Muhsin Yaşar 2, Purcell 19, Christon 13 ve Simmons 10 sayı atarken; Beşiktaş Icrypex’te Şehmus Hazer 20, Blackmon 13, Ercan Osmani 19, Berry 10, Alperen Şengün 10, Johnson 6, Furkan Haltalı 2 ve Egehan Arna 2 sayı attı.