BEŞİKTAŞ KAYSERİSPOR MAÇI OLAYLI GEÇTİ

Süper Lig’in 16. haftasında Beşiktaş’ın HES Kablo Kayserispor’u 2-0’lık skorla mağlup ettiği maçta verilen penaltılar tartışma konusu oldu. Bunun yanı sıra maç sonu yaşanan olaylar ve gerginlik sebebiyle MHP’li olduğu iddia edilen bir milletvekilinin kardeşiyle birlikte Beşiktaşlı yöneticilerin locasını basarak küfür ve hakaretler ettiği, ayrıca yumruk attığı da iddia edildi.

Beşiktaş’ın mücadeleyi 2-0’lık skorla kazanmasının ardından gerek saha içinde gerekse saha dışında gerginlikler yaşandı. Hakemin vermiş olduğu iki penaltı kararına sinirlenen Kayserisporlu Lopes ve kulübün teknik sorumlularından bir kişi vermiş oldukları tepkiler sebebiyle maç sonunda kırmızı kartla cezalandırıldı.

Maçın sonunda tribünde de gerginlik hakimdi. Yaşanan gerginliğin ardından MHP’li olduğu iddia edilen bir milletvekili ve kardeşinin Beşiktaşlı yöneticilerin localarını basarak küfür ve hakaret edip yumruk attığı iddia edildi. Mezkur milletvekilinin MHP’li Baki Ersoy ve kardeşi L. Ersoy olduğu öne sürüldü.

Adnan Dalgakıran Saldırıya Uğradıklarını Söyledi

Beşiktaş ikinci başkanı Adnan Dalgakıran maç sonu milletvekili ve kardeşi tarafından saldırıya uğradıklarını belirtirken Beşiktaş kulübünden de konuya ilişkin açıklama geldi. Saldırıda bulunan kişileri şiddetle kınayan Siyah Beyazlılar bu kişilerin Kayseri şehrini ve camiasını temsil etmediklerini bildiklerini açıkladı. Saldırıda bulunan kişiler hakkında hukuki sürecin başlayacağını belirten Beşiktaş yönetimi bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ettiklerini açıkladı.

Baki Ersoy ise kendisinin herhangi bir müdahalesi olmadığını ifade ederken terbiyesizlik yapanın Beşiktaşlı bazı yöneticiler olduğunu ve ayrıca saldırı konusunda yalan söylendiğini ileri sürdü.

Rıdvan Dilmen Ateş Püskürdü

Beşiktaş maçında hakem ve VAR hakemlerinin verdiği ve vermediği kararlar usta yorumcu Rıdvan Dilmen’i adeta çileden çıkardı. Maç sonrası %100 Futbol programında görüşlerini bildiren Dilmen, maçı ve hakemleri yorumladı.

Dilmen öncelikle Kvrzic’in sarı kart gördüğü pozisyonun kırmızı kart olması gerektiğini bilen Cüneyt Çakır’ın neden hakemi çağırmadığı sorusunu sorarak hakemlerin iyi niyetli olmadıklarını iddia etti.

Daha sonra Beşiktaş lehine verilmiş olan penaltıları değerlendiren Rıdvan Dilmen, hakemlerin iki penaltıyı da Beşiktaş aleyhine veremeyeceklerini ifade etti. Beşiktaş’ın bugün kötü oynayarak kazandığını belirten Dilmen, bu uygulamaların MHK’nin gitmesinin istenmesiyle alakalı olarak gerçekleştirildiklerini öne sürdü.