BEŞİKTAŞ KUPAYA ÇOK YAKLAŞTI

Beşiktaş dün akşam 16 Mart Salı günü kendi evinde kendi sahasında ziraat Türkiye kupası yarı final elemeleri için Medipol Başakşehir ağırladı. Rakibini 3-2 yenerek Ziraat Türkiye Kupası’nın ilk finalist olan Beşiktaş kupaya bir adım daha yaklaştı.

Son on yıldır Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanamayan Beşiktaş bu sezon hem Ziraat Türkiye Kupası’nı hem de şampiyonluk kupasını kaldırmak için olağanüstü bir hazırlık evresine girdi. Beşiktaş ekibi tüm hazırlıklarını Ziraat Türkiye Kupasını kazanmak ve şampiyonluk kupasını kazanmak için yaptı.

Her hafta performansını ve formunu daha da yukarıya çıkaran Beşiktaş dün akşam rakibini 3-2 yendi. Geçen hafta Süper Lig’in 30. haftasında yine Medipol Başakşehir ile karşı karşıya gelen Beşiktaş rakibini yine 3-2 yenmişti.

BEŞİKTAŞ YİNE ÜÇ GOL ATTI

Geçen haftada rakibi Medipol Başakşehir’i 3.02 yenen Beşiktaş dün akşamda rakibin 3.02 yenerek adeta tekrarını yaşadı. Beşiktaş maçı oldukça baskın başladı. İlk yarının ilk yarım saat içerisinde iki gol atarak 2002 sıfır yenen Beşiktaş ilk yarı iki sıfırlık skor ile kapattı. Maçın ilk gölünü 17. dakikada Aboubakar attı. Maçın ikinci gölünü ise 17. dakikadan sadece 5 dakika sonra 22. dakikada Beşiktaş’ta bir diğer oyuncu Vida attı.

Maça baskın başlayan Beşiktaş rakibine iki ilk yarıda asla izin vermedi. Kalesini gole kapatan Beşiktaş aynı zamanda da hücumlarıyla rakip kaleye sürekli olarak zorladı. 45 dakikada ilk iki golden sonra başka bir gol olmadı ve devre arasına iki sıfırlık skor ile Beşiktaş üstün girdi.

BAŞAKŞEHİR İKİNCİ YARIDA GERİ DÖNDÜ

Medipol Başakşehir ekibi Süper Lig’de zaten oldukça kötü bir performans sergilediği için tek tutunacak dalı olan ziraat Türkiye kupasını ikinci yarıda asıldı. İlk yarıda daha pasif daha durağan bir performans sergileyen Başakşehir ikinci yarıda tam tersi bir şekilde hücumuyla ataklar gerçekleştirerek rakibini zorladı. Beşiktaş ilkenin aksine daha durağında daha pasif bir oyun sergilediği için Başakşehir’de daha aktif bir oyun sergilediği için eşitlik sağlandı. Medipol Başakşehir 59. ve 77. dakikada iki gol atarak skoru eşitledim. İlk gol 59. dakikada Deniz Türünç’ten geldi.

İkinci gol ise 77. dakikada Giuliano’dan geldi. Normal süreyle maçın bitmesine sadece 15 dakika kala Başakşehir skoru eşitledi ve maç 90 dakikada skor değişikliği olmazsa uzatmalara gideceğini sinyalini verdi.

90 dakikanın sonunda skor değişmediği için maç uzatmalara gitti. 15-15 dakika uzatmaya giden maçın galibi ev sahibi takım Beşiktaş oldu. Beşiktaş 102. Dakikada Larin ile üçüncü golü attı ve skor 3-2 Beşiktaş’ın üstünlüğü ile devam etti.

Uzatmaların sonuna kadar başka hiçbir gol pozisyonu olmadığı için maç penaltılara gitmeden Beşiktaş’ın üstünlüğünde bitti. Beşiktaş on yıl aradan sonra kupaya ilk kez bu kadar yaklaşmıştır. Medipol Başakşehir ise artık Ziraat Türkiye Kupası yarışından elendi için Süper Lig’de son virajda kendini toparlayarak elenme riskini ortadan kaldırmak istiyor.