BEŞİKTAŞ NİKAH TAZELEYECEK

Beşiktaş’ın Brezilyalı orta saha oyuncusu Josef de Souza, önümüzdeki yıl da siyah beyazlı formayı giyinmeye hazırlanıyor. 31 yaşındaki oyuncu 11 maçta daha vazife alması halinde sözleşmesi 1 sene uzayacak. Beşiktaş’ın sürem başlangıcında ekibine katmış olduğu Josef de Souza, gösterdiği performans ile siyah beyazlı takımın mühim parçalarından biri oldu.

Galatasaray derbisinde attığı gol ile galibiyetin kapısını açan Brezilyalı oyuncu, Beşiktaş’ta 1 sene daha forma giyinmeye hazırlanıyor. Siyah beyazlılar Suudi Arabistan’ın Al Ahli takımından bedelsiz ekibine katmış olduğu 31 yaşındaki oyuncu ile 1 yılı opsiyonlu 2 senelik kontrat imzalamıştı.

Souza’nın opsiyonu, bu sürem 25 maçta forma giymesi halinde devreye girecek. Beşiktaş’ta 14 maça çıkan Brezilyalı orta saha, 11 karşılaşmada daha oynaması halinde sözleşmesi 1 sene daha uzayacak. Bu sürem vazife almış olduğu 14 maçın 11’ine ilk 11’de süregelen Souza, 1 gol attı, 2 asist yaptı.

LENS ANKARAGÜCÜNE GİDEBİLİR

Transfer tahtasını açan Süper Lig’in 111 yıllık koca çınarı MKE Ankaragücü’nde kulübü başkanı Fatih Mert, aktarma çalışmalarıyla alakalı açıklamalarda bulundu. Başkan Mert, Siyah Beyazlı Beşiktaş formasını terleten Jermain Lens ile alakalı de konuştu. FIFA’ya lüzumlu parayı yatıran ve aktarma yasağını kaldıran MKE Ankaragücü aktarma çalışmalarına hız verdi.

FATİH MERT’İN AÇIKLAMALARI

Siyah Beyazlı formayı terleten Beşiktaşlı futbolcu Jeremain Lens ‘le alakalı de konuşan Mert, bir müzakere olduğunu, Beşiktaş Başkanı Sayın Ahmet Nur Çebi ile bir görüşme gerçekleştirdiğini, Jermain Lens’in ilkin Siyah Beyazlı ekip Beşiktaş’la işlerini bitirmesi gerektiğini belirtirken, geçtiğimiz hafta ön bir müzakere yapıldığını, hemen sonra bir teşebbüs olmadığını, şu anda 3 futbolcuyla anlaşıldığını ve 10 gündür takım ile birlikte olduklarını belirtirken, bir futbolcunun da geçtiğimiz günlerde geldiğini belirtti.

Kadroya birkaç takviye daha düşündüklerini ve bu takviyelerin de yabancı olabileceklerini belirtti. Yabancı sınırı ve istenen performansı gösterememesi nedeniyle kadro dışı bıraktığı Lens’in yeni durağı henüz belli değil.

Bunun yanında Beşiktaş’ın sürem başlangıcında ekibine katmış olduğu Josef de Souza, gösterdiği performans ile siyah beyazlı takımın mühim parçalarından biri oldu. Galatasaray derbisinde attığı gol ile galibiyetin kapısını açan Brezilyalı oyuncu, Beşiktaş’ta 1 sene daha forma giyinmeye hazırlanıyor.