BEŞİKTAŞ’ TA DUSAN TADİC TRANSFERİNDE ÖNEMLİ GELİŞMELER VAR

Siyah beyazlı takım Beşiktaş bu sezonu kupasız tamamlayarak sezonu istedikleri gibi tamamlayamayarak kötü bir son yapmış olsalar da yeni sezon da daha güçlü olmak için transfer çalışmalarına kitlenmiş durumdalar.

Gelecek sezon için de transfer de kolları sıvayan kara kartal da Tecrübeli teknik adam Şenol Güneş ile beraber transfer listesi üzerinde çalışmalarına devam ediyorlar.

Transfer de süper lig ekiplerine göre geride kalan kara kartal alçaktan uçmaya devam ediyor diye biliriz.

Kara kartal transferde Beşiktaş, daha önce de talip olduğu forvet oyuncusu Halil Dervişoğlu için bir kez daha harekete geçseler de transfer bitti diye konuşulurken pürüzler çıkığı için son anda gerçekleşmemişti. İngiltere Primier Ligi ekiplerinden olan Brentford’ da forma giyen 23 yasındaki genç golcü Halil Dervişoğlu’ lu için ikinci kez teklif yaptıkları teklif sonrasında genç oyuncuyu kadrosuna katmaya çok yakın olan kara kartal Halil ile yıllık ücret konsun da anlaşamayınca ipler koptu.

Transfer de kara kartal Somaspor’ dan Emrecan Bulut ‘u kadrosuna katarak açtıkları transfer sürecini Dusan Tadic’i renklerine bağlamak için görüşmelere hız veren siyah beyazlı takım Tadic transferinde heyecanlı gelişmeler yaşanıyor.

Beşiktaş’la transfer görüşmelerinde bulunan Ajax’ın Sırp yıldızı ve kaptanı Dusan Tadic, son günlerde idmanlara katılmadı. Hollanda basınına göre; Ajax ve Dusan Tadic, sözleşme fesih konusunu görüşüyorken bu duruma en çok Beşiktaş sevindi.

ANTRENMANLARA ÇIKMAYAN TADİC AJAX İLE YOL AYRIMINDA

Siyah beyazlı takım Beşiktaş’la transfer görüşmelerinde bulunan Ajax‘ın Sırp yıldızı ve kaptanı Dusan Tadic, son günlerde idmanlara katılmadı.

34 yasındaki tecrübeli Sırp oyuncu Dusan Tadic kulübü Ajax ile antrenmanlara çıkmayarak Hollada ekibinde ki sonunu da getirmeye yakın. Hollanda ekibinden ayrılmayı kafaya koyan 34 yasındaki tecrübeli Sırp oyuncu Dusan Tadic en çok Beşiktaş ‘ı sevindirmiş durumda.

Bu gelişme üzerine kara kartal tecrübeli oyuncu ile görüşmelerine sıklaştırırken gelecek sezon ki kadro planlamasın da da Sırp oyuncuya büyük görevler vermek istiyorlar. Siyah beyazlı takım da bonservisi elinde olan çok fazla yıllık ücret de ödemeyeceği isimler ile ilgilenen kara kartal da bu transfer tam istedikleri gibi olacak.

Kara kartal da tecrübeli teknik adam Şenol Güneş’ in de kadro da görmek istediği isimlerden olan Sırp sol kanattın güncel piyasa değeri ise 6 Milyon Euro civarında.

TADİC GEÇEN SEZON NE YAPTI?

34 yasındaki tecrübeli Sırp oyuncu Dusan Tadic kulübü Ajax ile geçtiğimiz sezon 46 karşılaşmada süre aldı.

Sırp milli takımın da formasını giyen tecrübeli oyuncu toplam da geçtiğimiz sezon 53 karşılaşmada süre aldı.

53 karşılaşmanın 51’ in de ilk 11 de başlayan Sırp oyuncu 13 gol 25 de asist ile harika bir sezonu geride bıraktı.