BEŞİKTAŞ ’TA GEDSON OPERASYONU

Siyah beyazlı ekip sezona 2 galibiiyet ve 1 beraberlik alarak başladı. 10 tane transfer yapan Beşiktaş transferin son günlerinde hız kesmek istemiyor ve fırsat transferi gerçekleştirmek istiyor. Şampiyonlar Ligi, Süperlig ve Türkiye Kupası olmak üzere üç kulvarda da devam etmek isteyen Kara Kartal orta saha rotasyonunu güçlendirmek istiyor. Kadro derinliği yaratmak isteyen ve dinamik bir orta saha oluşturmak isteyen Beşiktaş’ta hedef Gedson Fernandes.

Gedson’a 3 Farklı Çözüm

Gedson Fernandes geçtiğimiz sezonu Galatasaray’da tamamlamış ve kısa zamanda izleyenlerin büyük beğenisini toplamıştı. Galatasaray’da kiralık sözleşmesi biten Gedson Fernandes Poertekiz’e geri dönmüş ve Benfica ile yeni sezon hazırlıklarına başlamıştı. Benfica’da başkanlık koltuğuna Rui Costa’nın geçmesiyle işler biraz karışmış ve transfere ara verilmişti. Tekrar transferde hareketlilik yaratan Benfica kulübü Gedson ile yollarını ayırmak istemiyo. Teknik Direktör Jorge Jesus oyuncunun kalmasını ve rotasyonda kullanılmasını istiyor. Başkan Rui Costa ise bunu medya mensuplarıyla paylaşmıştı. Fakat tatmin edici bir bonservis bedeli ile ellerinden çıkarabileceklerini belirtmişti. Uzun zamandır Gedson Fernandes transferiyle ilgilenen Galatasaray 10 milyon Euro seviyelerine çıkmış ve henüz bir sonuç alamamışken Beşiktaş’ta oyuncu için devreye girdi ve farklı çözüm yolları aramaya başladı. Sergen Yalçın’ın özellikle istediği oyuncu için çözüm yolları arayan siyah beyazlı yöneticiler önce bonservisinin yarısını almayı teklif edecek. Bu teklifin reddedilmesine karşın satın alma opsiyonlu bir kiralama teklifi sunulacak. Son olarak opsiyonsuz kiralama teklifi yapmayı düşünen Beşiktaş’ta Benfica yönetiminin takınacağı tavır transfer sürecinde önemli rol oynayacak.

Gedson Fernandes

22 yaşındaki genç yetenek 2018-2019 sezonunda Benfica’da parlayarak Premier Lig yolunu tutmuştu. Yıldız oyuncu Tottenham’a tam 50 milyon Euro satın alma opsiyonuyla kiralık olarak transfer olmuştu. O dönem Tottenham teknik direktörü Jose Mourinho oyuncudan istediği performansı alamamıştı ve Tottenham oyuncunun satın alma opsiyonunu kullanmamıştı. Oyuncu geçtiğimiz sezon Galatasaray ile 6 aylık kiralık sözleşme yapmıştı. 18 maçın 17 tanesinde ilk 11 oynayan Portekizli genç yıldız 1 gol 3 asistlik performans sergilemişti. Oynadığı oyunla büyük beğeni toplayan oyuncu için Beşiktaş ve Galatasaray yarış halinde. Transferin son gününe kadar Gedson mesaisi devam edecek gibi duruyor.