Beşiktaş Transfer Sezonuna Hazır

Süper Toto Süper Lig’in geçen sezonu şampiyonluğu elde eden Beşiktaş adını sezon bittikten sonra transferler ile spor gündemine yazdırdı. Önümüzdeki sezonda da şampiyon olmak isteyen kara kartal ekibi gözde oyuncuları kadrosuna katarak rakiplerinin önüne geçmek istiyor.

Özellikle sezon başlamadan dünyaca tanınan isimlerle görüşmeye başlayan Beşiktaş rakiplerine karşı psikolojik üstünlük kurma derdinde. Fenerbahçe ve Galatasaray aksine birçok dünyaca tanınan yıldız isimlerle görüşmeye başlayan Beşiktaş yönetiminin yapacağı transfer haberleri taraftarlar tarafından dört gözle bekleniyor.

Sergen Yalçın ile şampiyonluğu bulan Beşiktaş tekrardan deneyimli hoca ile yoluna devam edecek. 1 senelik sözleşmeye imza atan Sergen Hoca transfer döneminde isteklerini ve kadrodaki eksiklikleri yönetime aktardı. Sergen Hocanın isteklerine göre kadroya transfer yapmaya çalışan yönetim önceliği Aboubakar’dan boşalan hücum hattına veriyor.

Hücum Hattına Dzeko Düşünülüyor

Aboubakar Beşiktaş yönetimi ile ücrette anlaşamadığı için Suudi Arabistan ekibi Al Nasr ile sözleşme imzalamıştı. Hücum hattına bu yüzden ekstra önem veren Beşiktaş yönetimi Dzeko ile görüşmelerini hızlandırdı.

Deneyimli yıldız Dzeko’nun ise Beşiktaş’a sıcak yaklaştığı alınan son bilgiler arasında. Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’nde direkt oynaması da yıldız futbolcular için siyah beyazlı ekibi çekici hale getiriyor.

Dzeko dışında ayrıca Diego Costa ile de yakın görüşmelere başladı. 32 yaşındaki deneyimli atak oyuncusunun da Beşiktaş ile anlaşabileceği alınan son bilgiler arasında bulunuyor. Kendi bonservisine sahip olan Costa’nın menajerinin de Diego’nun Beşiktaş için oynamasına sıcak baktığı biliniyor.

Roma’nın Parlayan Yıldızı Juan Jesus Görüşmeleri Başladı

Dzeko ve Diego Costa dışında hücum hattı listesi kabarık olan Beşiktaş’ın yedek planları da bulunuyor. Roma ile sözleşme yenilememeye karar veren Juan Jesus ile görüşmeye başlayan siyah beyazlı yönetim, deneyimli futbolcuyu yakın markaja aldı. Hücum hattında Beşiktaş için birçok avantaj sağlayabilecek olan Juan Jesus Süper Toto Süper Lig’in 2021-2022 sezonunda Beşiktaş forması ile Türkiye’de oynayabilir.

Son olarak Beşiktaşlı yöneticilerin üzerinde durduğu bir diğer hücum ismi ise Rafael Santos Borre oldu. Edinilen bilgilere ile River Plate takımından memnun olmayan Rafael Santos Borre sözleşme yenilemek istemiyor. Kariyerinde de Avrupa’dan uzak kalmak istemeyen Borre’nin ismi Beşiktaş ile anılmaya başlandı.