Beşiktaş Üç İsme İmza Attırmak İçin Çalışıyor

Yeni sezondaki hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Beşiktaş, şu ana kadar kadrosunu Jean Onana, Daniel Amartey ve Emrecan Bulut ile güçlendirdi. Şenol Güneş, takımın daha çok transfere ihtiyacının olduğunu düşünüyor. Yönetim, bilhassa orta sahaya transfer yapmanın derdinde! Gelin, Beşiktaş’ın transfer gündemine yakından bakalım!

Alex Oxlade Chamberlain Transferinde Sona Gelindi

Beşiktaş’ın gündemindeki isimlerin başında Alex Oxlade Chamberlain geliyor. İngiliz oyuncu, son olarak Liverpool’da forma giyiyordu. Bu kulüp ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde sona erdi. Transfer döneminin bitmesine bir ay kalmasına rağmen halen daha kulüp bulamayan İngiliz oyuncu, Beşiktaş’ın teklifine olumlu bakıyor. Siyah beyazlı kulüp Beşiktaş, oyuncuya yıllık 2 milyon Euro’dan üç senelik sözleşme önerdi. Alex Oxlade Chamberlain, son ana kadar Premier Lig veya Championship’ten teklif gelmesini bekleyecek. Oyuncu ile Suudi Arabistan kulüplerinin de ilgilendikleri söyleniyor.

Beşiktaş, Alex Oxlade Chamberlain’in sözleşmesine özel bir madde koyacak. İngiliz oyuncunun başı uzun yıllardan bu yana sakatlıklar ile dertte! Bu durumun farkında olan Beşiktaş, parasının boşa gitmemesi adına kendisini garanti altına almak istiyor.

İngiliz oyuncu, doğru kullanıldığı takdirde Beşiktaş’a çok faydalı olabilir. Kendisinin asıl pozisyonu merkez orta saha! Ancak, kanatlarda da görev yapabiliyor. Fizik gücü oldukça iyi! Geçtiğimiz sezon Nathan Redmond’un fark yarattığı ligde kendisinin fazlasıyla başarılı olacağını söylemek gerekir.

Roberto Pereyra’nın Ailesi Türkiye’ye Davet Edildi

Beşiktaş’ın kadrosunda görmek istediği bir diğer oyuncu Roberto Pereyra! Bu oyuncuyu Şenol Güneş de ısrarlı bir şekilde istiyor. 1991 doğumlu oyuncunun sözleşmesi sona erdi. 30 Haziran 2023 tarihinden bu yana kulüp arayan Arjantinli orta saha ile Beşiktaş’ın yanı sıra Torino ve Inter de ilgileniyor. Ancak, Beşiktaş’a yakın olan muhabirlerin iddiasına göre oyuncuyu en iyi teklifi siyah beyazlı kulüp verdi. Her şeyden önce, Beşiktaş’ın oyuncu ile üç yıllık sözleşme imzalamak istediğini söyleyelim! Oyuncuya verilmesi planlanan yıllık ücret de 2.4 milyon Euro!

Arjantinli oyuncu, kariyerine Türkiye’de devam etme fikrine sıcak bakıyor. Beşiktaş’ın kendisine yapmış olduğu teklifi maddi açıdan yeterli buluyor. Ancak, bu transferin gerçekleşme ihtimali zor! Çünkü, oyuncunun eşi Türkiye’ye gelmek istemiyor. Şubat ayında yaşanan deprem felaketinin ardından Türkiye’ye gelmekten korkan oyuncunun eşini ikna etmenin yollarını arayan Beşiktaş’ın işi zor! Oyuncu ve ailesi, önümüzdeki günlerde Türkiye’ye davet edilecek. Bu daveti kabul edip ülkemize geldikleri takdirde onlara ilk olarak İstanbul tanıtılacak. Akıllarındaki sorulara cevap bulunacak.

Bakhtiyor Zaynutdinov Transferi Bitmek Üzere!

Güncel tarih itibariyle Rusya’nın CSKA Moskova kulübünde top koşturan Kazak oyuncu Bakhtiyor Zaynutdinov, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde önümüzdeki sezon Beşiktaş’ta forma giyecek. Siyah beyazlı kulüp, bu oyuncunun transferini kısa süre içerisinde açıklayacak. 25 yaşındaki oyuncu, birden çok bölgede görev yapabiliyor.