BEŞİKTAŞ ÜÇ PUAN DEĞERİNDE BİR PUAN KAZANDI

Süper toto süper Lig’in 31. haftasında siyah-beyazlı takım Beşiktaş kendi evinde, kendi sahasında, Vodafone park arenada ezeli rakibi Fenerbahçe’yi ağırladı. Maç için tüm hazırlıklarını tamamlayan ve maçı kazanmak için sahaya çıkacak olan Beşiktaş ne yazık ki 90 dakikanın ardından sadece beraberlikle sahadan ayrılabildi.

Sergen Yalçın ve öğrencileri oldukça yoğun bir hazırlama programı ile Fenerbahçe derbisinde hazırlanıyorlar. Bu hazırlık sürecinin sonunda takımıyla beraber üç puanla gözlemek isteyen Sergen Yalçın ne yazık ki sadece bir puan alabildi.

BEŞİKTAŞ 64 PUANDA

Ev sahibi takım siyah beyazlı Beşiktaş ekibi bir puan almış olsa da hala liderlik koltuğunda oturuyor.64 puana ulaşan Beşiktaş bir maç eksiği olmasına rağmen hala liderlik koltuğunda oturuyor. Rakipleri ile arasında üç puan farkı olan Beşiktaş aç arasından sonra bu farkı daha da açmak istiyor.

Maçın ilk yarısında Beşiktaş’ın bu sezon neredeyse her maçta uyguladığı sistem gibi yine gol yemeden kalesini kapatarak 45 dakikayı tamamladı Beşiktaş. İlkini sonrasında ikinci yarıda aslında maç hareketlendi ve hızlandı. Maçın iki arasında gol pozisyonları olsa da hiçbirisi nihayet ermedi. Maçın ikinci yarısında 48. dakikada Beşiktaş ilk gölünü buldu. Vida ile ilk golü atan Beşiktaş daha sonrasında hem skoru korumak hem de farkı açmak için rakibine bastırdı.

MAÇIN DETAYLARI

Uzun Bir süre Skoda herhangi bir değişiklik olmadı. Bağcılardaki sonlarına geldiğimizde Fenerbahçe’de oyuncu değişiklikleri meydana geldi. Maça sonradan dahil olan, sonradan takımıyla birlikte sahada ter döken Ozan Tufan maça girdi ve maçın sonucunu değiştirdim.

88. dakikada Ozan Tufan Beşiktaş’ın kalesine gol attı ve skor eşitlendi. Bu dakikadan sonra her iki takımda eşitliği bozmak ve galibiyeti getirecek gol atmak için kollarını sıvasa da gol pozisyonları sonuçsuz kaldı. Özellikle Beşiktaş ekibinden Aboubakar birçok gol pozisyonu bulmuş olsa da tüm pozisyonları, hücumları kaleci Altay’dan geri döndü.

Maçın kalan dakikalarında başka bir gol pozisyonu olmadığı için skor değişmedi. Puanları bölüşem Beşiktaş ve Fenerbahçe milli maç arası ndan sonraki ilk maçında galibiyet alarak üç puanı kazanmak istiyor.

Sergen Yalçın ve Erol Bulut’un taktiklerini, aksiyonların yarıştı bu maçta her iki tarafta bir puan olarak sahadan ayrıldı.