Beşiktaş’a Şampiyonlar Ligi İçin Direkt Katılım Hakkı Geldi

Premier Lig’de sezon sonlandı, 2020 -2021 sezonuna elveda dendi. Sezon boyunca mücadele veren takımlar son kozlarını oynadı ve büyük heyecanlar yaşandı. Ligin son haftası Avrupa’ya katılma yarışı içindeki takımlar son vuruşlarını yaptı. Şampiyonlar Ligi’ne giden takımlar ise son şeklini aldı. Süper Lig’de 2020 -2021 sezonunun sonlanmasıyla şampiyonluğu kucaklayan Beşiktaş ise Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmeye direkt hak kazanmış oldu. Beşiktaş’ın yaşadığı şampiyonluk heyecanı sönmemişken bu haberle heyecanları bir kat daha arttı.

Chelsea’nin Sezonu Dördüncü Sırada Tamamlaması Etkili Oldu

Premier Lig’de sezonun sonlanmasıyla Şampiyonlar Ligi’nde mücadele verecek isimler de açıklanmış oldu. Heyecanın dorukta olduğu son hafta ise Chelsea’nin sezonu dördüncü sırada tamamlamasıyla Beşiktaş’ın önü açılmış oldu. Böylelikle Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılım hakkı elde etmiş oldu.

Eğer Chelsea ilk dörtte yer almasaydı ve Şampiyonlar Ligi’ni kazansaydı o zaman işler Beşiktaş için değişmiş olacaktı. Böyle bir durumun olması halinde Beşiktaş Devler Ligi’nde ön elemede oynamak zorunda kalacaktı. Ancak İngiliz ekibin ligi dördüncü sırada bitirmesiyle bu durum ortadan kalkarak Beşiktaş’ın önü açıldı. Böylelikle Şampiyonlar Ligi kazananı fark etmeksizin Beşiktaş, gelecek sezon grup etabına katılmaya hak kazanmış oldu.

Şampiyonlar Ligi Vizesi Alanlar ve Kalanlar

Şampiyonlar Ligi vizesi alan takımlardan biri de Liverpool oldu. Çok uzun zamandır Şampiyonlar Ligi’ne katılma mücadelesi içinde olan takım, son hafta Crystal Palace’yi kendi sahasında ağırladı. Galibiyeti getiren bu son maç 2-0 skoruyla son buldu. Gollerin sahibi Sadio Mane olurken Liverpool 69 puan alarak ligi üçüncü sırada bitirdi ve Şampiyonlar Ligi vizesini almış oldu.

Leicester City ise sezonun sonunda büyük bir şokla karşılaştı. Şampiyonlar Ligi’nde haftalardır mücadele veren takım son haftasında Tottenham ile karşı karşıya geldi. Çetin maçta 2-1 önde giden Leicester City, karşılaşmada hakimiyetini kaybetti ve skorlar bir an da 4-2’yi gösterdi. Mağlubiyet ile sahadan ayrılan Leicester City ligi hayal kırıklığı ile sonlandırmış oldu. Ligi beşinci sırada bitiren takım, Şampiyonlar Ligi hayallerini de bitirmiş oldular.