Beşiktaş’ın Ajax Maçı Hazırlığı

Kadrosunda yaşadığı sakatlıklar nedeniyle çok ciddi sıkıntılar yaşayan ve Altay maçında 10 eksikle mücadele eden Beşiktaş, 28 Eylül Salı günü Hollanda’da Ajax’ın konuğu olacak. Sakatlıklar konusunda hala daha problemler yaşayan Kara Kartalların formda rakibi karşısında nasıl bir taktik izleyeceği ve kimleri oynatacağına dair bir tahminde bulunmak dahi çok güç.

Beşiktaş’ın Kötü Talihi

2021/2022 sezonuna iki kupalı şampiyon olarak başlayan ve Şampiyonlar Ligi için de iddialı bir kadro kuran Beşiktaş, belki de hiçbir teknik direktörün ne tahmin edeceği ne de isteyeceği bir tabloyla karşı karşıya kaldı. Wellinton, Vida, Montero, Atiba, Mehmet Topal, N’Koudou, Pjanic, Salih Uçan ve Ghezzal’ın kesinlikle oynamayacağı maçta Alex Teixeira, Atiba ve Oğuzhan’ın durumu da şüpheli. Larin’in ve Batshuayi’nin oynamasının beklendiği maçta Beşiktaş’ta stoperde oynaması beklenen Necip’in de sakatlıktan döneceği hesap edildiğinde Sergen Yalçın’ın önündeki tablo hiç iç açıcı olmayacak gibi duruyor.

Altay maçında da oynattığı rotasyon oyuncularının birçoğundan vasata yakın bir performans alamayan başarılı teknik adamın bu maçta kimleri oynatacağı ise merak konusu. Bu maçtan 4 gün sonra yani 2 Ekim’de sahasında formda Sivasspor’u ağırlayacak olan Beşiktaş’ın ligde de daha fazla puan kaybetmemesi için sakatlıkların en kısa sürede iyileşmesi ümit ediliyor.

Şampiyonlar Ligi’nde Ne Olacak?

Beşiktaş’ın böylesi dar bir kadroyla güçlü Ajax karşısında nasıl oynayacağı önemli bir husus. Bununla birlikte Siyah Beyazlıların kadro dışı bıraktıkları ve hala maaş ödedikleri Adem Ljajic ve Jeremain Lens gibi oyuncuları ile Altay maçında nispeten iyi bir performans gösteren ancak Şampiyonlar Ligi kayıtlarında adı verilmeyen Güven Yalçın gibi oyunculardan yararlanamayacak olması da eldeki opsiyonların daha da azalmasına neden oluyor.

Altay maçında U19 takımından oyuncularla yedek kulübesini dolduran Sergen Yalçın, Ajax maçında da böyle bir senaryoyu izleyecek mi bunu hep beraber göreceğiz. Şampiyonlar Ligi’nin kadro kayıt kriterlerinde belirli bir tarihten sonra doğan altyapı oyuncularının kulüplerinde en az iki seneyi geçirmiş olması halinde kadroya kayıt edilmeden de maç kadrosuna dahil edilebileceğine dair kural bu seçeneğin de önünü açıyor.