BEŞİKTAŞ’IN PEŞİNDE OLDUĞU TOKO EKAMBİ’NİN YENİ ADRESİ BELLİ OLDU

Siyah beyazlı takım Beşiktaş bu sezonu kupasız tamamlayarak sezonu istedikleri yerde tamamlayamadı.

Süper lig de liderliği sarı kırmızılı rakibi Galatasaray’ a Türkiye Kupasını ‘ da sarı lacivertli takımı Fenerbahçe ‘ya kaptıran siyah beyazlı takım gelecek sezona bomba gibi girmek istiyorlar.

Gelecek sezon için de transfer de kolları sıvayan kara kartal da Tecrübeli teknik adam Şenol Güneş ile beraber transfer listesi üzerinde çalışmalarına devam ediyorlar. Tecrübeli teknik adam Şenol Güneş’ in transfer de en az 5 – 6 isim ve takviye beklerken orta saha ve savunma hattının yanı sıra hücumda da kadro derinliği için de Kamerunlu 30 yasındaki golcü sol kanat oyuncusu olan Karl Toko Ekambi ile görüşmelere başlamışlardı.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş’ın bir süre önce gündemine gelen 30 yasındaki golcü sol kanat oyuncusu olan Karl Toko Ekambi transferinde Vincent Aboubakar’ ın da aracı olduğu isim Suudi Arabistan Ligi takımlarından Al – Shabab ile anlaşmaya çok yakın.

Beşiktaş ‘In transfer de yıllık ücret ve bonservis bedeli çok fazla ödemeden kadrosuna katmak istediği isimlerden birisi olan tecrübeli isim için Suudi Arabistan Ligi takımlarından Al – Shabab kesenin ağzını açınca oyuncuyu kendilerine çekmeyi başardılar.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş‘ın çok istediği isimlerden birisi olsa da transfer den vaz geçen kara kartal sol kanatta artık farlı isimlere yönelecekler.

SOL KANATTA CENK TOSUN İLE BERABER DEĞİŞMELİ KULLANILACAKTI

Siyah beyazlı takım, bonservisi Fransız ekibi Lyon’da olan ve sezon sonu sözleşmesi de sona eren Kamerunlu sol kanat Karl Toko Ekambi ile ilgileniyorlardı ki bu ilgi Suudi Arabistan Ligi takımlarından Al – Shabab ‘ın araya girmesi ile sona erdi.

Daha önce transfer sürecinde adı hiç geçmeyen isimlerden birisi olan 30 yasındaki tecrübeli sol kanat oyuncusu olan Kamerun’ lu Karl Toko Ekambi sezonu kiralık olarak Fransız ekibi olan Rennes ‘ de geçirmişti.

Hücum da hareketliliği ile beraber sol kanatta Cenk Tosun ile beraber gelecek sezon değişmeli olarak kullanmayı düşünen kara kartal transfer den vazgeçtiler.

SUUDİ ARABİSTAN ÖNCESİNDE NELER YAPTI?

30 yasındaki tecrübeli sol kanat oyuncusu olan Kamerun’ lu Karl Toko Ekambi sezonu kiralık olarak Fransız ekibi olan Rennes ‘ de geçirmişti.

Fransız ekibi ile 38 karşılaşmada takımı ile sahada olan tecrübeli golcü bu maçlarda 9 gol ve 4 asistle oynayarak takımına destek oldu.

Kariyerine artık Suudi Arabistan da devam edecek tecrübeli oyuncu siyah beyazlı takımın verdiği 2,5 Milyon Euro’ luk teklifi de geri çevirmiş oldu. Suudi ekipleri bu sezon transfer de Avrupa’ dan çok fazla oyuncu ile anlaşırken süper lig de transfer edilmeyi düşünen bazı isimler de Suudi takımlarının verdikleri inanılmaz ücretler karşısında bir şey yapamıyorlar.