Beşiktaş’ta Abdullah Avcı Atağı

Eski teknik adam Abdullah Avcı ile tazminat konusunda sorun yaşayan siyah beyazlı takımdan atak geldi. TFF Tahkim Kurulu’nın Oğulcan Çağlayan davasında Cim Bom için açtığı mahkeme yolunu Beşiktaş da kullancak. Avcı’ya 17 milyon 130 bin lira değerindeki tazminatı ödemek istemeyen siyah beyazlılar, böylece transfer yasağı alma durumundan da kurtulmuş olacak.

Cim Bom’u Takip Etti

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’nun Oğulcan Çağlayan davasında Galatasaray Kulübü için açtığı mahkeme yolunu Beşiktaş da kullandı. Takım yönetimi, Abdullah Avcı ile yaşanan tazminat sorununu bölge adliye mahkemesine taşıdı.

Abdullah Avcı uzun sözleşme süresinden doğan hakla Beşitaş’a tazminat davası açmıştı. TFF Tahkim Kurulu, 27 Mayıs’ta Beşiktaş’ın eski teknik direktörü Abdullah Avcı’ya 17 milyon 130 bin lira fesih tazminatı ödemesine karar vermişti. Tahkim kurulunun bu kararına karşı sportif olarak hiçbir atak yapamayan Beşiktaş, bu anlaşmazlığı sarı kırmızılı takım gibi bölge adliye mahkemesine götürdü.

1 aylık süre dolmadan Beşiktaş hukuk birimi Tahkim Kurulu’nun 17 milyon 130 bin lira değerindeki fesih tazminatı kararı için Bölge Adliye Mahkemesi’ne başvuru yaptı. Abdullah Avcı’ya bu kadar büyük bir meblağ ödemek istemeyen Beşiktaş yönetimi Tahkim Kurulu tarafından verilen bu kararın bozulması için talepte bulundu.

Galatasaray da Çaykur Rizespor ile Oğulcan Çağlayan için benzer bir süreçten geçmişti. Tahkim kurulu, Karadenizli ekibe Çağlayan için 12,3 milyon TL’lik ödeme yapmasına hükmetmişti. Ancak kurul, Cim Bom’un bölge mahkemesine başvuru yapması üzerine kararın kesinleşmesi için bekleyeceğini bildirmişti.

Transfer Yasağından Kurtuldu

Beşiktaş ile Abdullah Avcı arasındaki anlaşmazlık Avcı lehine sonuçlanmış ve eski teknik adama 17 milyon 130 bin lira değerinde tazminat ödenmesine karar verilmişti. Ancak Beşiktaş bu tazminatı ödemek istemiyor.

Kara Kartallar, Abdullah Avcı ile yaşadığı tazminat anlaşmazlığı için Galatasaray’ın kullandığı yolu izleyecek. Bölge adliye mahkemesine başvuru yapılarak kararın kesinleşmesine kadar süre kazanılmış oldu. Siyah beyazlı yönetim, kararın kesinleşmesine kadar transfer yasağı almaktan da kurtuldu.

Galatasaray da süreci mahkemeye taşıyıp başvuru yaparak kesinleşmiş borçtan dolayı transfer yasağına maruz kalmaktan kurtulmuştu.