Beşiktaş’ta Aday Listesi Belirginleşiyor

Geçtiğimiz sezon büyük bir başarıya imza atarak sezonu 2 kupayla tamamlayan Beşiktaş, bu sezon pek çok sebepten kaynaklı olarak istediği sonuçları alamamış ve bu durum taraftarda ve camiada büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı.

Kadrosuna oldukça önemli eklemeler yapmasına, geçen sezon şampiyon olan kadrosunu korumasına ve şampiyon teknik direktör Sergen Yalçın ile birlikte yola devam etmesine rağmen sezonun ilk birkaç haftası dışında genel olarak kötü performanslar gösteren Beşiktaş’ta bu kötü gidişatı Sergen Yalçın üstlendi ve 9 Aralık Perşembe günü görevinden istifa etti.

Kulübün efsanesi ve şampiyon teknik direktörü olan Sergen Yalçın’ın takımdan ayrılması sonrasında yönetim hemen yeni teknik direktör arayışlarına girişirken, listedeki isimler de yavaş yavaş basına yansımaya başladı.

Daniel Farke ile Beşiktaş Anlaşamadı

Sergen Yalçın’ın takımdaki görevinden istifa etmesiyle birlikte boşalan teknik direktörlük koltuğuna oturacak yeni isimle alakalı olarak en ciddi konuşulan isim Daniel Farke oldu. Norwich City’de gösterdiği performansla birlikte kendisini futbol dünyasına tanıtan Alman hocayı takımın başına getirmek konusunda istekli olan Beşiktaş, bu isteğine olumlu bir cevap alamadı.

Devre arasında bir takımın başına geçmek konusunda tereddütleri olduğunu ifade eden Daniel Farke Siyah Beyazlı ekibin teklifini bu nedenle reddederken, teknik direktör konusundaki tek sorumlu Genel Menajer Ceyhun Kazancı ve ekibi hemen diğer alternatif teknik direktörlerle temasa geçmeye başladı.

Basında yer alan haberlere göre, Beşiktaş, RedBull Salzburg’un başında gösterdiği performansla birlikte organizasyonun bir diğer ekibi olan RedBull Leipzig’in başına geçen JesseMarsch ile temasa geçtiği iddia ediliyor.

Beşiktaş’ın Marsch ile de anlaşılamaması durumunda alternatiflerini belirlediği, bu bağlamda Türkiye Futbol Milli Takımı teknik direktörü Stefan Kuntz ile konuşularak öneriler istendiği belirtiliyor. İddialara göre Stefan Kuntz, Almanya U19 teknik direktörü Hannes Wolf ve U17 teknik direktörü Marc Patrick Meister’i önerdi.

Beşiktaş Alman Ekolü İstiyor

Efsane oyuncusu ve geçen sezon 2 kupaya ulaştığı teknik direktörü Sergen Yalçın’ın takımdan ayrılmasıyla birlikte teknik direktörlüğüne yeni bir hocayı getirmek için uğraşan Beşiktaş’tan gelen haberler, Siyah Beyazlıların Alman ekolüne ait bir teknik direktörle çalışmak istediği yönünde.

Genç ve dinamik bir hoca ile çalışmak isteyen Beşiktaş, bu bağlamda uzun vadeli planlar yapıyor da olabilir. Sistemi olan teknik direktör adaylarını tercih eden ve bu bağlamda Daniel Farke ve Jesse Marsch gibi oyuncularla temasa geçen Beşiktaş, liderin 19 puan gerisinde kaldığı bir sezonda yumuşak bir geçiş sağlayıp, önümüzdeki sezondan itibaren tekrar hedeflediği noktalara gelmeyi istiyor.

Yabancı teknik direktörler dışında çeşitli yerli teknik direktörlerle de anı anılan Beşiktaş ile Rıza Çalımbay, Okan Buruk gibi teknik direktörlerin adı geçiyor. Beşiktaş yönetiminin, 17’inci haftada Kadıköy’de oynanacak Fenerbahçe derbisine kadar yeni teknik direktörü açıklaması bekleniyor.