Beşiktaş’ta Adım Adım Yeni Sezona Doğru

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan ve ayrıca Ziraat Türkiye Kupası’nda da kupayı müzesine götürmeyi başaran Beşiktaş, çifte kupa ile geride bıraktığımız sezonu tamamlamış oldu.

Gelecek sezonda da başarılı bir yıl geçirmek isteyen ve ayrıca özellikle Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan siyah beyazlılar, çalışmalarını buna göre sürdürüyor. Teknik direktör Sergen Yalçın ile 1 yıl daha yoluna devam edecek olan Beşiktaş, artık yapacağı takviyelere ve transferlere odaklandı. Bilindiği üzere siyah beyazlılar, kadro planlamalarındaki ve transfer çalışmalarındaki tüm önceliğini teknik direktör Sergen Yalçın’ın raporlarına ve futbolcu önerilerine veriyor.

Beşiktaş’ın Diego Costa, Mitrovic ve Alex Teixeira Girişimleri

Beşiktaş gelecek sezon için transfer çalışmalarını sürdürüyor. Bilindiği üzere siyah beyazlılar Kamerunlu golcü futbolcu Vincent Aboubakar takımda ayrıldı. Bunun üzerine Beşiktaş, transferdeki önceliğini hücum hattına verdi. Bu bağlamda siyah beyazlılar listesine ilk olarak Diego Costa ve Mitrovic’i aldı. Beşiktaş, bu iki önemli futbolcu için son tekliflerini yaptı ve artık oyunculardan gelecek olan cevaplara göre hareket edecek. Yine hücum hattı için düşünülen Brezilyalı futbolcu Alex Teixeira iin de aynı durum geçerli.

Yani Beşiktaş, 31 yaşındaki futbolcudan para konusunda biraz daha iyimser olmasını ve fedakarlık yapmasını bekliyor. Teknik direktör Sergen Yalçın’ın da ısrarla kadroda görmek istediği Alex Teixeira, çok büyük ihtimalle gelecek sezon takımda oynamayacak olan Cezayirli futbolcu Rachid Ghezzal’ın yerine düşünülüyor. Gelecek sezon banko kuponlarını oluşturacağın yasal iddaa sitelerini hemen belirle.

Valentin Rosier, Rachid Ghezzal, Hulk ve Atiba’nın Son Durumu

Beşiktaş’ın transfer hedefinde olan bir diğer futbolcu ise geçen sezon takımda başarılı bir performans ortaya koyan fakat kiralık olan sözleşmesi sona erdiği için eski takımına geri dönen Valentin Rosier için tüm girişimlerini sürdürüyor. Yine sözleşmesi sona eren Cezayirli futbolcu Rachid Ghezzal’ın kulübü ile henüz anlaşılamadı. Ayrıca Beşiktaş’ın transfer gündeminde olan bir diğer futbolcu ise Hulk’un gelip gelmemesi biraz da teknik direktör Sergen Yalçın’ın vereceği son karara bağlı olacak. Bunlara ek olarak Beşiktaş, sözleşmesi sona eren Kanadalı futbolcu Atiba ile 1 yıl daha sözleşme imzalayacak.