BEŞİKTAŞ’TA DEVRE ARASI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Siyah beyazlı takım Beşiktaş devre arası transfer dönemi yaklaşırken takım da kadroda eksik olan bölgelere oyuncu arayışlarına başlarken kadroda düşünülmeyen oyuncular ile de yollarını ayırmanın planları yapılıyor.

Kara kartal da kadrosunda bulunana ancak lisansı çıkartılmayarak kadroda düşünülmeyen oyunculara her yıl ücretlerini ödemeye devam ediyorlar.

Kadroda düşünülmeyen oyuncular arasında Ljajic, Lens, Douglas ve N’Sakala’yı göndermek isteyen siyah beyazlı Beşiktaş bu dört oyununun da yollanması ile 3 Milyon Euro üzerinde bir yıllık ücretten kurtulmuş olacaklar.

N’SAKALA TRABZONSPOR‘A GÖZ KIRPIYOR

Siyah beyazlı takımın sol beki 31 yaşındaki tecrübeli isim Fabrice N’Sakala süper lig de oynana son Beşiktaş ile Trabzonspor maçı sonrasında bordo mavili takımın oyuncusu Yusuf Sarı’ nın sosyal medya üzerinde yapmış olduğu paylaşımını beğen Fabrice N’Sakala lider Trabzonspor ‘a göz kırpıyor.

Zorlu geçen derbi de siyah beyazlı takım lider Trabzonspor karşısında sahadan 2 – 1’ lik skor ile mağlup ayrılarak süper lig de ki kötü gidişlerine devam etmişlerdi.

Bordo mavili takım Trabzonspor da sol bek için kadrolarına oyuncu arayan takım siyah beyazlı takım 31 yaşındaki sol beki Fabrice N’Sakala bu hareketi sonrasında Trabzonspor ile bir yakınlaşma içine girmesi beklenen oyuncu ile de yollarını ayrıma planları yapıyorlar.

LENS VE LJAJIC KENDİLERİNE TAKIM ARAMAYA BAŞLADI

Siyah beyazlı takım da bu sezon kadro dışı bırakılan ve lisansı çıkartılmayan 30 yaşındaki Sırbistanlı oyuncu Adem Ljajic Beşiktaş ‘ın kadrosunda düşünmediği oyunculardan oldu.

Sırp oyuncu siyah beyazlı takım ile 4. Sezonu nu geride bırakırken bu sezon hiç lisansı çıkartılmadı. Sezon başında kendisine takım bulması istenen oyuncu siyah beyazlı takımdan ayrılmak istemeyerek takım da kalmıştı. Bunun üzerine de siyah beyazlı takım bu sezon ki planları içinde olmayan Sırp oyuncu Adem Ljajic ‘i süper lig de yabancı sınırı da olmasından dolayı 30 yaşında ki oyuncunun lisansını çıkarmadılar.

Beşiktaş ‘ın teknik adamı Sergen Yalçın Sırp oyuncuyu kazana bilemek için geçtiğimiz sezon lar da süre verse de Adem Ljajic bu verilen şansı iyi değerlendiremeyerek takımdan uzak kalmak zorunda kalmıştı.

En son süper lig de geçtiğimiz sezon da Fatih Karagümrük ile oynanan lig maçında süre alan oyuncu bir daha süper lig de süre alamadı.

Sırbistan milli takımın dan da uzak kalan Adem Ljajic Dünya kupasına katılacak olan takımı ile sahada olmak istediği içinde ülkesine dönerek daha çok süre alabileceği bir takım ile anlaşacak.

Beşiktaş ‘In kadrosundan göndermek istedikleri bir başka oyuncu ise 33 yaşındaki tecrübeli Hollandalı Jeremain Lens oldu. Tecrübeli oyuncu da bu sezon lisansı çıkartılmayan oyuncu ülkesin de takım aramaya başlarken süper lig ekiplerinden de talip olması halinde değerlendiremeye alacak.