Beşiktaş’ta Larin Yolcu

Beşiktaş’ın 2020/2021 sezonunda kazandığı destansı şampiyonlukta en önemli katkıyı yapan oyunculardan birisi kuşkusuz Cyle Larin’di. Dar bir kadroyla oynayan Beşiktaş’ta gözden düşen bir oyuncu olarak nitelendirilen Cyle Larin’in sol kanatta oynayarak yaptığı 19 gol ve 5 asistlik skor katkısıyla birlikte takımın en skorer oyuncusu olmuştu.

Skora yaptığı önemli katkı dışında takıma olan sevgisi, takım savunmasına yaptığı ciddi katkı ve gösterdiği özveriyle Beşiktaş taraftarının gönlünü kazanan Kanadalı oyuncuyla alakalı bu sezon ise ciddi sözleşme problemleri yaşanıyor.

Basında yer alan haberlere göre, Beşiktaş Kanadalı oyuncusuna talep ettiği ücretleri vermeyi düşünmüyor.

Larin’in Performansı Düştü

Geçen sezonun aynı periyodunu kapsayan 9 haftada 5 gol atan Cyle Larin, bu sezon bu performansından çok uzakta. Henüz hiçbir maçta 90 dakika sahada kalmayan Kanadalı oyuncu, ligde 1 gol ve 1 asist yaparken, Şampiyonlar Ligi’nde ise Sporting Lizbon maçında Beşiktaş’ın tek golünü atmayı başarmıştı.

Sözleşme sorunları nedeniyle zihinsel anlamda oyuna konsantrasyonu düşen Cyle Larin’in menajeri ile sezon başından bu yana çeşitli zamanlarda masaya oturulmuş ancak Kanadalı oyuncuyla anlaşma sağlanamamıştı.

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Cyle Larin’in istediği yıllık ücreti yüksek bulan Beşiktaş yönetimi, oyuncuya şu an kazandığı ücret olan 1.5 milyon Euro’dan daha fazlasını vermeyi düşünmüyor.

Cyle Larin’in menajeri ise oyuncusunun çok daha iyi bir ücreti hak ettiğini düşünüyor ve en az 2.2 milyon Euro’luk bir yıllık ücret üstünden ısrarını devam ettiriyor.

Beşiktaş Ara Transferi Planlıyor

Cyle Larin’in belirsizliğini koruyan bu durumu da Beşiktaş’ı oyuncuya dair çeşitli planları var. Sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Cyle Larin’in takıma herhangi bir ücret kazandırmadan gitmesini istemeyen Beşiktaş, Kanadalı oyuncusunu sözleşme imzalamaması durumunda ara transfer döneminde göndermeyi planlıyor.

Geçen sezon Beşiktaş ile gösterdiği şahane performansı Kanada Milli Takımı’nda da göstermeyi başaran ve bolca skor katkısı yapan Cyle Larin’e Avrupa’dan ciddi ilgi gösteren takımlar da hem sezon içinde hem de yaz transfer döneminde basına yansımıştı.

Uzun boyu, kuvvetli fiziği ve özellikle topsuz oyunda gösterdiği başarıyla öne çıkan bir oyuncu olan Cyle Larin’e İngiltere Premier Ligi ekiplerinin ilgisi olduğu ve geçtiğimiz sezonun devre arasında da tekliflerin olduğu ifade edilmişti. MLS Ligi’nden geldikten sonra Belçika’ya kiralanan ve Beşiktaş’ta forma şansı bulacağı dahi düşünülmeyen Cyle Larin, gösterdiği performansla kendisine Avrupa’nın kapılarını da aralamış oldu.

Her defasında Beşiktaş’ı çok sevdiğini ifade etmesine rağmen maaşı konusunda da yönetime direten Cyle Larin ile ilgili de Ahmet Nur Çebi çeşitli açıklamalar yapmış, Cyle Larin’i takımda tutmak istediklerini ancak şartlarda anlaşamazlarsa Larin’den yararlanabildikleri kadar yararlanacaklarını ifade eden Çebi, oyuncuya basın üzerinden de kendi şartlarını kabul etmesi yönünde mesaj vermiş olarak algılanmıştı.